Kristin Kuuba jõudis Iirimaal veerandfinaali, Must kaotas avaringis

Kristin Kuuba.
Kristin Kuuba. Foto: Oleg Hartšenko/Eesti Sulgpalliliit

25 000 dollarilise auhinnafondiga Euroopa karikaetapil on sulgpallur Kristin Kuuba võidelnud end veerandfinaali.

Maailma edetabelis 60. kohal asuv Kuuba, kes sai võistlusteks seitsmenda asetuse, kohtus avamängus Martina Repiskaga Slovakkiast (BWF 87). Võitluslikus mängus jäi mõlemas geimis peale Eesti esireket ja sai tulemusega 21:16, 21:15 teise ringi. Kuueteistkümne parima seas pidi Kuuba mõõtu võtma sakslanna Fabienne Depreziga (BWF 67).

Esimesest geimist kujunes pikk lahing, kus lõpus olid mõlemal poolel mitmed geimpallid. Kuuba suutis siiski väljuda võitjana ning teine geim kujunes juba kergemaks kulgedes Kuuba dikteerimisel. Mängu lõpptulemus jäi 27:25, 21:16. Veerandfinaalis kohtub Kuuba homme Lin Hsian Tiga Hiina Taipeist, kes kaheksandikfinaalis alistas kolmanda paigutusega Sabrina Jacquet Šveitsist 21:18, 21:17.

Eesti mängijatest osales ka meeste esireket Raul Must (BWF 93), kes pidi esimeses ringis võtma vastu kaotuse Luis Enrique Penalverilt Hispaaniast (BWF 85). Esimeses geimis domineeris hispaanlane, Must võitis omakorda teise geimi, kuid otsustavas geimis oli teravam vastane ja võitis mängu 21:7, 16:21, 21:14.