Rakvere alistas suureskoorilises lahingus Valga

Rakvere Tarvase mängumehed.
Rakvere Tarvase mängumehed. Foto: Ain Liiva

Rakvere Tarvas võõrustas Eesti-Läti ühisliigas Valgat ning favoriidina kohtumisele vastu läinud kodumeeskond võttis 108:101 võidu.

Mäng algas Kastani areenal Rakvere meeskonnale üsna rabedalt, kui esimese kahe minutiga tehti mitmeid pallikaotusi ja eksiti lihtsatelt viskepositsioonidelt. Valgalased sellest kasu ei lõiganud ning avaveerand kaotati ikkagi 30:26.

Kui poolajapausiks suurendas Rakvere edu kuuele punktile, siis viimasele veerandile mindi vastu 20-punktilises eduseisus. Sealt hakkasid valgalased jõudsalt küll tagasi tulema, kuid lähemale kuuest punktist enam ei jõutud.

Rakvere edukaim korvikütt oli 22 punkti toonud Egert Haller. Thomas Theddus Hamilton panustas võitu 21 silma. Valgalaste poolelt kerkis üleplatsimeheks Ricards Daniels Vanags, kelle arvele kirjutati 27 punkti.