Rootsi kindlustas koha EMil, Hispaania purustas Malta

Rootsi fännid
Rootsi fännid Foto: DANIEL MIHAILESCU/AFP

Rootsi jalgpallikoondis võib rahulikult hingata, sest tänane 2:0 võit Rumeenia üle tähendab, et nendel on pilet EMile kindlustatud.

Rootsi rahvuskoondis sõitis külla Rumeeniale, kust võita pole kellelgi kerge. Meeskonnad olid selles valiktsüklis juba mänginud ning märtsis jäid tulemusega 2:1 peale rootslased.

Täna alustasid rootslased samuti võimsalt ning juba 18. minutil mindi Marcus Bergi väravast juhtima. 34. minutil duubeldas eduseisu Robin Quaison, kes realiseeris Bergi ilusa söödu.

Teisel poolajal üritasid rumeenlased väga innukalt ning tekitati koguni 9 ohtlikku momenti, kuid Ragnar Klavani meeskonnakaaslasest väravavahti Robin Olsenit üle mängida ei suudetud.

2:0 võiduga kindlustaski Rootsi edasipääsu EM-finaalturniirile, sest F-alagrupis kolmandat kohta jagavatest Rumeeniast ja Norrast ollakse nüüd nelja punkti ehk püüdmatus kauguses.

F-alagrupi liider Hispaania võõrustas samal ajal Malta koondist ning väike riik purustati täielikult.

Kui Alvaro Morata ja Santi Cazorla väravatest võideti avapoolaeg 2:0, siis pärast poolajapausi hakati mängu täielikult nautima. Järjepanu said jalavalgeks nii Pau Francisco Torres, Pablo Sarabia, Dani Olmo, Gerard Moreno kui ka Jesus Navas ja nii võetigi kokkuvõttes suur 7:0 võit.

F-alagrupis on seis järgmine: Hispaanial üheksa mänguga koos 24 punkti, talle järgnevad Rootsi 18, Norra 14 ja Rumeenia 14 punktiga. Tabelilõpus jagavad 3 punktiga viimast kohta Fääri Saared ja Malta.