USA senaatoreid külastanud Eesti ujumistreener: neile pakkusid elevust minu hiljutised saavutused

FOTO: Erakogu

Ameerikas elav Eesti ujumistreener Merle Liivand külastas USA senaatorite kontoreid, et rääkida nii energeetikast, keskkonnast kui ka julgeolekust.

Floridas ujumistreenerina töötav Liivand külastas USA senaatoreid Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides (ERKÜ) kutsel, mille õhtusel pidulikul gaalal osales ka Eesti peaminister Jüri Ratas.

«Eelmine nädal avanes mul võimalus külastada Ameerika senaatorite büroosid. Kohtumise põhiliseks eesmärgiks oli tänada Ameerikat toetuse eest ja rääkida Eesti ja Ameerika suhetest. Rõhutasin iga senaatori kontoris, kui tähtis on Eesti riigi vabadus. Rääkisin, et Eesti ja teiste Baltimaade üks tugevamaid julgeoleku aluseid on head suhted Ameerika ja NATOga. Rõhutasin, et jätkaksime selles valdkonnas koostööd.

Ameerika pool kuulas meid. Kuna olen saanud võimaluse elada ja treenida Florida osariigis, siis ameeriklased hindavad  minu tööd ookeanide ja mere puhtuse eest võitlemisel ning USA ujumise arendamisel.

Tegime juttu ka Nord Stream 2 teemal. Rääkisime võimalusest, et USA gaas Leedus asuva Klaipeda LNG terminali kaudu võib aidata Euroopal muutuda täielikult sõltumatuks Vene gaasist.

Kohtumisel oli meeldiv näha, et kohalikud väliseestlased hoiavad Ameerikaga pidevalt suhteid, et meid väärtustaks ja meiega arvestataks. Inimesed kaugel Eestis seda ilmselt ei teagi.

Mina kohtusin Florida senaatori Marco Rubio ja South Dakota Mike Roundsi ja Johne Thune kontoritega. Neile pakkus elevust minu eelmisel kuul püstitatud Guinnessi Rekord merineitsi lesta kümne kilomeetri ujumises ning hiljuti saavutatud kuues koht triatloni viievõistluse maailmameistrivõistlustel.

Kohtumine läks positiivselt ning loodan, et hoiame ka tulevikus tugevaid ja toetavaid suhteid Ameerika Ühendriikide ja Eesti vahel.»

Tagasi üles