Neprjajeva alistas Olosel Pärmäkoski, parim eestlanna teenis 41. koha

Carl-Robert Puhm
Natalja Neprjajeva
Natalja Neprjajeva Foto: Sergei Bobylev/Sergei Bobylev/TASS

Murdmaasuusatamise esimese lume võistlusel Olosel võidutses naiste 5 km klassikadistantsil venelanna Natalja Neprjajeva. Poodiumi madalamad astmed hõivasid soomlannad Krista Pärmäkoski ja Kerttu Niskanen.

Neprjajeva edestas finišis Pärmäkoskit 3,6 ning kolmandana lõpetanud Niskaneni 10,9 sekundiga. Ka järgmised neli kohta kuulusid kõik koduradadel võistelnud soomlannadele. Neljandana lõpetas Johanna Matintalo (+15,6), viies oli Laura Mononen (+23,3), kuues Anne Küllonen (+29,4) ja seitsmes Vilma Nissisen  (+38,2). Esikaheksa lõpetas norralanna Silje Theodorsen, kes kaotas parimale 40,5 sekundit.

Tippsuusatamisest loobunud, kuid Seefeldi MM-il Poola koondist aidanud Justyna Kowalczyk oli kümnes, kaotades Neprjajevale 45,2 sekundiga.

Ainsa eestlannana tegi kaasa Hanna-Brita Kaasik, kes lõpetas 41. kohaga. Kaasik kaotas võitjale ühe minuti ja 57,1 sekundiga.

Norra, Rootsi ega Venemaa(va Neprajeva) A-koondislased Soomes ei võistelnud.