Eesti klubimeeskond saavutas enduro suursündmusel kõrge koha

Elary Talu (vasakult), Veiko Biene, Priit Biene ja Edgars Silinš.

FOTO: Erakogu

Eesti klubimeeskond saavutas Portugalis Portimãos iga-aastasel enduro suursündmusel ISDE (International Six Days Enduro) kuuenda koha.

Tänase viimase, kuuenda võistluspäeva lõpetasid Elary Talu (KTM) Sõmerpalu motoklubist, Priit Biene (Yamaha) RedMoto Racingust ja Edgars Siliņš (Husqvarna) Lätist klubimeeskondade arvestuses kuuendal kohal. Iga päev läbiti üle 250 kilomeetri.

Supermoto stiilis rajal oli vaid üks hüpe, rada ise nii kitsas, et möödasõiduvõimalust eriti polnud. «Oluline oli püsti püsida. Lõpetati enam-vähem sarnaselt sellele, kuidas stardist minema saadi,» ütles meeskonna juht Veiko Biene.

Individuaalselt oli Siliņš täna C2 klassis kaheksas ja Biene 36., Talu sai C3 klassis kaheksanda koha. Klubide arvestuse võitis tänavu ameeriklaste meeskond XC Gear (Dante Oliveira, Ricky Russell ja Austin Walton), kellele Talu, Biene ja Siliņš kaotasid üle 42 minuti. Rahvusmeeskondadest võitis ISDE tänavu USA (Ryan Sipes, Kailub Russell, Taylor Robert ja Steward Baylor) Austraalia ja Itaalia ees.

«Oleme kuuenda koha üle üliõnnelikud. Nii head tulemust ei osanud loota, esimesed klubimeeskonnad koosnevad ju puha maailmameistritest. Arvasime, et kümne sisse tulles oleme teinud väga hea tulemuse,» rääkis Biene. Klubide arvestuses osales tänavusel suursündmusel 124 meeskonda.

Tagasi üles
Back