Eesti korvpallinaiskond kaotas EM-sarjas Venemaale

Ville Arike

Eesti naiste korvpallikoondis kaotas 2021. aasta EM-valikturniiri teises voorus kodus Venemaale 66:96.

Aastakümneid Vana Maailma paremikku kuuluvate venelannade vastu oli edu raske loota, kuid eestlannad võitlesid algusest lõpuni, suutsid TTÜ spordihoonesse kogunenud mitmesajale pealtvaatajale pakkuda mõnegi ilusa hetke ja teha mitu spurti. Suurem võttis siiski jõuga oma.

Tulemusega 15:30 lõppenud esimene veerandaeg ehmatas ja võinuks eestlannad murda, õnneks seda ei juhtunud. Pärast väikest vaheaega vähendati vahe vähem kui kümnele punktile ning periood mängiti kokkuvõttes viiki - poolaeg 33:48.

Teise poolaja alguses panid venelannad siiski järgmise käigu sisse ning 26. minutil kärises vahe 28 punktile - 40:68. Kolmanda veerandi lõpetuseks viskas Eesti kaheksa punkti järjest, kuid viimasel kümnel minutil kärises vahe taas suuremaks.

Eesti resultatiivsemad olid Kadri-Ann Lass 15 ja Merike Anderson 10, Venemaal Maria Vadejeva 17 punktiga.

Avavoorus võõrsil Šveitsile 63:73 alla jäänud Eesti jätkab võiduta. Venemaa sai silma pähe, sest kodus oli üllatuslikult jäädud 69:70 alla Bosnia ja Hertsegoviinale.