Portugal kindlustas pääsu EMile, Inglismaa alistas kindlalt Kosovo

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo Foto: JOHN THYS/AFP

Portugali jalgpallikoondis alistas EM valikmängus 2:0 Luksemburgi ja kindlustas pääsu Euroopa meistrivõistlustele. Inglismaa oli 4:0 parem Kosovost.

Valitsev Euroopa meister asus Luksemburgis peetud kohtumist juhtima 39. minutil, kui  Bruno Fernandez külalised ette viis. Lõppnumbrid tõi tabloole Cristiano Ronaldo, kes 86. minutil skoori tegi. Ronaldole oli see koondisekarjääri 99. tabamus. Portugali supertähest rohkem väravaid on koondise eest löönud vaid iraanlane Ali Daei, kellel rahvusmeeskonna eest kirjas 109 tabamust.

2:0 võit Luksemburgi üle aitas Portugali alagrupist teisena edasi. B-grupi võitis 20 punktiga. Teisena edasipääsenud Portugali arvele jäi 17 silma. Serbia pidi leppima 14 punkti ja kolmanda kohaga. Luksemburg saavutas nelja punktiga neljanda koha. Leedu meeskond lõpetas grupi ühe punktiga viimasel kohal.

A-alagrupis jätkas võimsat minekut Inglismaa, kes alistas võõrsil 4:0 Kosovo. Inglaste eest said tabamused kirja Harry Winks, Harry Kane, Marcus Rashford ja Mason Mount.  Inglismaa võitis A-grupi 21 punktiga. EMile pääses ka alagrupi 15 punktiga lõpetanud Tšehhi.  Kosovo jäi 11 punktiga kolmandaks, Bulgaaria oli 6 punktiga neljas ning Montenegro saagiks jäi 3 punkti ja viimane koht.