Zenjovi endine klubikaaslane: minu hind kasvab 60-70 miljoni euroni

Krzysztof Piatek.

FOTO: Jonathan Moscrop/Sportimage/PA Images

Tänavusel hooajal Itaalia jalgpalli meistriliigas kolm väravat löönud AC Milani ja Poola jalgpallikoondise ründaja Krzysztof Piatek loodab, et tema väärtus kasvab lähiaastatel 60-70 miljoni euro suuruseks.

Piatek mängis kodumaal Krakowi Cracovias koos Eesti koondise ründaja Sergei Zenjoviga, kuid siirdus 2018. aasta suvel 4,5 miljoni euro eest Genoasse. Pool aastat hiljem maksis Genoa liigarivaal AC Milan poolaka eest 35 miljonit (koos boonustega 38 miljonit) eurot.

Eelmisel hooajal kogunes Piateki arvele Itaalia meistriliigas 22 tabamust (13 Genoa ja üheksa AC Milani särgis), kuid käimasoleval hooajal on ründaja löönud tosina mänguga ainult kolm väravat. «Vaatan peeglise ja üritan vastutust võtta. Hooaja alguses ei ole meeskond eriti väravavõimalusi tekitanud. Ma arenen ja proovin väravasoonele saada,» kommenteeris Piatek keerulist hooaja algust.

«Ma maksan praegu 38 miljonit, aga kui järgmine kord klubi vahetan, siis tahaksin, et minu hind oleks 60-70 miljonit. Ma pean olema ambitsioonikas ja selle nimel pingutama. Olen siiski karjääri alguses ja see on alles minu teine hooaeg Itaalias,» lausus Piatek.

AC Milan on Itaalia meistriliigas kogunud 12 mänguga 13 punkti ja asub 20 meeskonna konkurentsis alles 14. kohal. Tabelitipus olevad Torino Juventus ja Milano Inter on vastavalt 19 ja 18 silma kaugusel. AC Milan on 18-kordne Itaalia jalgpallimeister, kuid eelmine triumf pärineb hooajast 2010-11.

Tagasi üles