Itaalia purustas rekordeid, Armeenial ähvardas juba kolmas treener tagasi astuda

Itaallased juubeldasid Palermos, Armeenia väravavaht Aram Airapetjan lahkus noruspäi. FOTO: ANDREAS SOLARO/AFP

Jalgpalli EM-valiksarja suurima võidu sai eile Itaalia, nüpeldades koduses Palermos Armeeniat 9:1.

Roberto Mancini juhendatav meeskond püstitas sellega mitu rekordit. Esimest korda koondise ajaloos lõid ühes mängus värava seitse erinevat jalgpallurit. Kahel korral sahistasid võrku Ciro Immobile ja Nicolo Zaniolo, korra Nicolo Barella, Alessio Romagnoli, Jorginho, Federico Chiesa ja debütant Riccardo Orsolini.

Lisaks läbisid itaallased esmakordselt MM- või EM-valikturniiri täiseduga (saadi kümme võitu). Võib meenutada, et eelmisel aastal jäi Itaalia MM-finaalturniirilt eemale.

Itaalia oli üheksa väravat varem löönud kolmel korral. Samas jäid kordamata riigi vutiajaloo suurimad võidud, mis on just üheksaväravalised: 1920. aastal sõprusmängus Prantsusmaa ja 1948. aastal Londoni OMil USA üle. Skoorirekordiks on 1928. aasta Amsterdami olümpial saadud 11:3 võit Egiptuse üle.

Vastupidised tunded möllasid mõistagi armeenlaste leeris. Meeskonnal oli ses valiktsüklis juba kolmas peatreener, Abraham Hašmanjan juhendas tiimi alles teist korda. Alustuseks oli mõni päev varem kaotatud tema käe all kodus Kreekale 0:1.

«Tänane mäng kahjustas Armeenia jalgpalli mainet,» põrutas Hašmanjan pressikonverentsil. «Võtan vastutuse, see oli minu viga. Tulime siia pooliku koosseisuga. Kui riigi jalgpalliliit leiab, et viga on minus, võin homme tagasi astuda. Kui otsustatakse, et jätkan tööd, pean meeskonda täielikult uuendama, sest miski ei töötanud nii nagu pidanuks. Me ei teinud täna midagi. See on tõde.»

J-grupis kogus Itaalia 30, Soome 18, Kreeka 14, Bosnia ja Hertsegoviina 13, Armeenia 10 ja Liechtenstein 2 punkti.

EM-valiksarjade rekordit hoiab enda käes Saksamaa, kes 2008. aasta tsüklis tuuseldas San Marinot 13:0, vahendas goal.com.

Tagasi üles
Back