Blogi ja galerii: julgelt mänginud Eesti sai Hollandis koslepi (3)

Eesti meeste jalgpallikoondis pani 2020. aasta EM-valiksarjale punkti Amsterdamis, kus kaotas hirmkõvale Hollandi rahvusmeeskonnale 0:5.

Holland haaras 53 000 pealtvaatajat mahutaval Johan Cruyff Arenal juhtohjad juba kuuendal minutil, kui meeskonnakaaslase tsenderduse realiseeris tabamuseks Georginio Wijnaldum. 13 minutit hiljem mängis Hollandi nurgalöögi lühidalt lahti ja tsenderdas palli karistusalasse, kus kerkis kõige kõrgemale Nathan Ake, kes suunas palli peaga Eesti väravasse. Esimese poolaja teisel poolel sai Eesti mitu rünnakut ja pealelööki, kuid ohtlikke võimalusi tekitada ei suutnud. Puhkepausile mindi võõrustajate kaheväravalises eduseisus.

Eesti mängis julgelt edasi, kuid seesama liigne julgus maksis 66. minutil kätte, kui Karol Mets kaotas Eesti värava lähistel palli ja Wijnaldum realiseeris Sergei Lepmetsa vastu üks-üks olukorra. 79. minutil sai igapäevajalgpalli Liverpoolis mängiv Wijnaldum kirja kübaratriki, lõppseisu vormistas 87. minutil Myron Boadu. Kuigi teisel üleminutil tekkis Konstantin Vassiljevil oivaline võimalus, siis auväravat ei sündinud ja Holland sai viieväravalise võidu.

Saksamaa alistas samal ajal Frankfurdis toimunud mängus Põhja-Iirimaa 6:1 ja kindlustas C-alagrupis esikoha. Kübaratriki sai kirja Serge Gnabry, kaks väravat lisas Leon Goretzka ja ühe Julian Brandt. Seitsmendal minutil juhtima asunud Põhja-Iirimaa värava eest hoolitses Michael Smith.

Saksamaa järel pääses C-grupist finaalturniirile Holland. Valgevene vastu ühe punkti teeninud Eesti sai viienda ehk viimase koha. Tabeliseis: Saksamaa 21 punkti, Holland 19 p, Põhja-Iirimaa 13 p, Valgevene 4 p, Eesti 1 p.

Holland kindlustas koha EM-finaalturniiril möödunud laupäeval, kui Belfastis mängiti väravateta viiki Põhja-Iirimaaga. Hollandil on mängus alagrupi esikoht, kuid selleks tuleb Eesti alistada ja loota, et Saksamaa ei saa Frankfurdis jagu Põhja-Iirimaast. Isegi kui Eesti võidab Hollandit ja kerkib Valgevenega samale pulgale, tuleb sinisärkidel leppida alagrupis viienda ehk viimase kohaga, sest omavahelistes mängudes olid valgevenelased paremad.

Seis C-alagrupis: Saksamaa 18 punkti (7 mängust), Holland 16 p (7), Põhja-Iirimaa 13 p (7), Valgevene 4 p (8), Eesti 1 p (7).

Eesti on Hollandile kaotanud neli korda ja mänginud ühe kohtumise viiki. Eelmises omavahelises mängus jäid hollandlased peale 4:0, kui 9. septembril 2019 Lilleküla staadionil peetud EM-valikmängus skooris kahel korral Ryan Babel, sihile jõudsid ka Memphis Depay ja Georginio Wijnaldum.