Jüri Vipsi konkurent paneb hooajale punkti vormel 2 sarjas

Kris Ilves
, reporter
Copy
Taani vormelisõitja Christian Lundgaard tänavusel Macau GP võidusõidul.
Taani vormelisõitja Christian Lundgaard tänavusel Macau GP võidusõidul. Foto: ART Grand Prix

Tänavu vormel 3 sarjas eestlase Jüri Vipsiga heidelnud taanlane Christian Lundgaard paneb hooajale punkti aste kõrgemal ehk vormel 2 sarjas.

Renault’ noorteakadeemiasse kuuluv Lundgaard esindab Abu Dhabis peetaval vormel 2 sarja hooaja viimasel etapil Tridenti meeskonda. Ta asendab Yas Marina ringrajal Ralph Boschungit, kes on tänavu saanud ainult kolm punkti. Tema meeskonnakaaslane Abu Dhabis on Ferrari noorteakadeemia liige Giuliano Alesi.

«Olen uhke ja samal ajal ka põnevil, et saan vormel 2 sarjas debüüdi teha,» sõnas Lundgaard portaali Formula Rapida vahendusel. «Vormel 2 on suur samm edasi ning viimasel etapil võistlustulle astumine on minu jaoks küll suur väljakutse, aga ka suurepärane kogemus.»

Tänavusel vormel 3 sarja hooajal ART meeskonda esindanud Lundgaard sai sõitjate arvestuses Robert Shwartzmani, Marcus Armstrongi, Jehan Daruvala (kõik Prema), Vipsi (Hitech) ja Pedro Piquet’ (Trident) järel kuuenda koha.

Eelmisel nädalal peetud mainekal Macau võidusõidul, kus Vips sai Richard Verschoori (MP Motorsport) järel teise koha, ületas Lundgaard finišijoone neljandal positsioonil.

Lundgaard ei osanud praegu öelda, kas jätkab järgmisel hooajal karjääri vormel 3s või siirdub vormel 2 sarja. Vips lausus pärast Macau etappi, et vormel 3s teda järgmisel hooajal ei näe, eestlast seostatakse Jaapani vormelisarjaga.

Tagasi üles