Eesti võitlusspordiäss karmi vastasseisu eel: selline lahing pealtvaatajatele meeldib!
Number One juba laupäeval

FOTO: Number One Fight Show 23. novembril Tondiraba jäähallis

23. novembril ehk juba eeloleval laupäeval toimub Tondiraba jäähallis Eesti suurim võitlusspordiüritus Number One Fight Show, kus peamatšis astub ringi taaskord tõeline publikumagnet Maxim Vorovski. 

Vorovski, kelle näol on tegemist hetke parima Eesti võitlussportlasega, läheb sel korral vastamisi Khalev Ghezaliga – varasema Aafrika meistriga, kes karjääri jooksul võitnud 64 matšist tervelt 54.

«Selline vastane motiveerib mind väga,» tunnistab Vorovski, kes on pidanud pea kaks korda vähem matše (37 matši, 31 võitu), mõned päevad enne mehega kohtumist. «Mulle meeldib, et ta on väga kogenud – selliseid vastaseid ma endale soovingi». 

Vorovski ja Ghezali puhul on tegemist väga sarnaste mõõtmete ja võitlusstiiliga sportlastega. «Temast pole just palju materjali, aga niipalju, kui olen näinud on Ghezal füüsiliselt väga võimekas. Äärmiselt agressiivse ja aktiivse stiiliga, mis sarnaneb minuga. See tähendab, et pealtvaatajate jaoks tõotab tulla väga põnev kohtumine.»

Vorovski ettevalmistus matšiks on taaskord olnud tipptasemel. Mees naasis mõni aeg tagasi Hollandist, kus sai treenida koos maailmameistri Nieky Holzkeniga. Ning praegu täiustatakse vormi just matšipäevaks. 

Number One on Vorovskile aastate jooksul toonud erinevaid vastaseid, kelle tase on alati olnud kõrgeim, mida Eestis nähtud. Nii näiteks nokauteeris Vorovski poolteist aastat tagasi Tondiraba jäähallis kahekordse maailmaliiga võitja Ertugrul Bayraki – mehe, kes üsna pea võitleb maailmameisritiitlile. 

Kuigi 27-aastane Ghezal on Vorovskist rohkem matše pidanud, on Eesti võitleja vastasest neli aastat vanem. 18-aastaselt profiteed alustanud ning võitluskogemusi nii taekwondo, karate, poksi, taipoksi kui ka K-1 treeningsaalidest saanud mees tunneb aga hoopis, et tema aeg on alles kätte jõudmas. «Tunnen, et alles hakkan jõudma oma arengu tippu. Olen kiirem ja tugevam kui kunagi varem.»

Ghezali näeb Vorovski esmalt ära 22. novembril ehk reedel Hilton Tallinn Parki hotellis kell 17, kus toimub võistluste ametlik kaalumine. Sinna tasub kohale minna ka fännidel, sest lisaks Vorovskile astuvad kaalule kõik teised üritusega seotud võitlejad, nende hulgas Edvin Kibus, kes kohtub Maikel Asturiga, Uku Jürjendal, Aleksandr Biba, Jan Beljajev ja paljud teised. 

Tagasi üles