Jalgpallifännid kogusid ala toetuseks 78 000 eurot, suurima summa teenis Tammeka

Tartu Tammekal toetajaid jagub FOTO: Margus Ansu

Jalgpallifännid ja –klubide kogukonna liikmed kogusid tänavu tänu LHV Jalgpallikaardiga tehtud maksetele Eesti jalgpalli toetuseks 77 694 eurot. Toetussummad jõuavad kaardiomanike lemmikklubideni lähipäevil.

Iga jalgpallikaardiga tehtud ostu pealt maksab LHV 10 senti kaardiomaniku valitud jalgpalliklubi toetuseks. Nagu varasematel aastatelgi, kogusid fännid suurima toetussumma Eesti Jalgpalli Liidule; klubidest teenisid eelmisele aastale sarnaselt suuremad toetussummad Tartu Jalgpallikool Tammeka, Tallinna FC Flora ja Nõmme Kalju FC.

«LHV jätkab innukalt Eesti Jalgpalli Liidu peatoetajana ja meil on hea meel, et fännid koguvad oma pangakaardi aktiivse kasutamisega toetussummasid klubidele üle terve Eesti. Tänavu oleme laiendanud LHV pangateenuste üle-eestilist kättesaadavust – loodetavasti aitab see kasvatada ka LHV Jalgpallikaardi populaarsust kõikjal Eestis,» kommenteeris LHV Panga juhatuse esimees Erki Kilu.

«Kogutud rahasumma näitab, et jalgpalliklubide kogukonnad on jätkuvalt aktiivsed, mida kinnitavad ka sel aastal kolmes kõrgemas liigas püstitatud pealtvaatajate rekordid,» lausus Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak. «Oleme lähiaaastatel eriti palju investeerimas klubide arengusse ja LHV Jalgpallikaardi projekt aitab sellele oluliselt kaasa, rõhutades klubi toetajaskonna olulisust. Suur aitäh LHV-le väga hea koostöö eest!»

LHV Jalgpallikaart on ametlik Eesti jalgpalli fännikaart, mille on loonud ühiselt LHV ja Eesti Jalgpalli Liit ja mis annab kaardiomanikule ka mitmeid spordisõbrale kasulikke soodustusi. 

Suurima toetussummaga klubide TOP 10 kujunes 2019. aastal järgmine:

Tartu Jalgpallikool Tammeka

Tallinna FC Flora

Nõmme Kalju FC

FC Elva

JK Tallinna Kalev

Viljandi JK Tulevik

Tallinna FC Levadia

FC Nõmme United

JK Tabasalu

Põhja-Tallinna JK Volta

2017. aastal koguti LHV Jalgpallikaardiga klubide toetuseks 65 286 eurot ning 2018. aastal 79 766 eurot.

Tagasi üles
Back