Šarunas Jasikevicius: ajad, mil jalutasime Kaunase tänavatel pea püsti, on möödas

Kris Ilves
, reporter
Copy
Kaunase Žalgirise korvpallimeeskonna peatreener Šarunas Jasikevicius.
Kaunase Žalgirise korvpallimeeskonna peatreener Šarunas Jasikevicius. Foto: ANDREJ ISAKOVIC/AFP

Viimasel kahel hooajal korvpalli Euroliigas play-off’i murdnud Kaunase Žalgirisel on käsil keeruline periood.

Leedu au ja uhkus Žalgiris sai neljapäeval Euroliigas neljanda järjestikuse kaotuse, jäädes kodusaalis pingelises mängus 59:61 alla Belgradi Crvena Zvezdale. Šarunas Jasikeviciuse juhendatav Žalgiris jagab Euroliigas kolme võidu ja seitsme kaotusega 18 meeskonna konkurentsis 14.-16. kohta.

«Ajad, mil jalutasime Kaunase tänavatel pead püsti, on möödas. See on minevik. Westermann [Leo Westermann siirdus Istanbuli Fenerbahcesse] ja Davies [Brandon Davies lõi käed Barcelonaga] ei mängi enam Žalgirises. Keegi peab esile kerkima ja meeskonda juhtima,» lausus Jasikevicius mängujärgses pressikonverentsil.

Legendaarne peatreener lisas: «Ma ei muretse tabeliseisu pärast, aga olen mures korduvate eksimuste pärast. Meie süsteem ei muutu. Usume sellesse. Me ei muuda oma süsteemi enne, kuni kaotame selle pärast mängu.»

Žalgiris peab järgmise mängu Euroliigas 28. novembril, kui kohtub võõrsil Berliini Albaga (3-7). Seejärel, 5. detsembril läheb Žalgiris võõrsil vastamisi Moskva CSKA meeskonnaga (6-3) ja 13. detsembril mängib kodus Valenciaga (4-6).

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles