Kuressaare kaotas Pärnule, kuid säilitas koha kõrgliigas

Kuressaare mängijad fänne tervitamas.
Kuressaare mängijad fänne tervitamas. Foto: jalgpall.ee

FC Kuressaare jalgpallimeeskond kaotas Premium liiga üleminekumängude korduskohtumises koduväljakul 1:2 Pärnu JK Vaprusele, kuid säilitas kahe mängu kokkuvõttes tulemusega 5:3 endale koha Eesti jalgpalli kõrgeimal liigatasandil.

Möödunud laupäeval Pärnus toimunud avamängust oli Kuressaarel all kolmeväravalise 4:1 eduseis.

Täna Saaremaal peetud  korduskohtumist asusid juhtima väljakuperemehed, kui Märten Pajunurm 23. minutil penaltist saarlased juhtima viis. Teise poolaja alguses teenis aga Kuressaare mängumees Silver Alex Kelder lühikese ajaga kaks kollast kaarti ja jättis kodumeeskonna arvulisse vähemusse. Kuigi Pärnu suutis seepeale Kristen Saartsi 60. ja 75. minutite väravatest eduseisu haarata ja kohtumise 2:1 võita, jäi Pärnul napist võidust aste kõrgemale tõusmiseks väheseks. Lisaajale jõudmiseks pidanuks Pärnu lööma veel vähemalt kaks väravat.

Kuressaare lõpetas tänavuse Premium liiga lõpetanud üheksandana ehk eelviimasena, mis viis nad kokku üleminekumängul esiliiga kokku kolmandana lõpetanud Pärnu JK Vaprusega.

Kõrgliigas viimaseks jäänud Maardu linnameeskond langes esiliigasse, nende asemele tõuseb meistrisarja esiliiga võitnud Tallinna JK Legion.

Esiliiga teisena lõpetanud FC Flora ei osalenud üleminekumängudel seetõttu, et nende esindusvõistkond juba mängib kõrgliigas.