Mourinho debüüt Tottenhami eesotsas lõppes võiduga

Jose Mourinho (paremal) ja Tottenhami mängumees Eric Dier.
Jose Mourinho (paremal) ja Tottenhami mängumees Eric Dier. Foto: TONY O'BRIEN/Action Images via Reuters

Täna tehti algust Inglismaa kõrgliiga 13. mänguvooruga, mille esimeses matšis astusid võitlustulle Tottenham Hotspur ja West Ham United. Jose Mourinho, kes määrati äsja Tottenhami peatreeneriks, tüüris enda hoolealused 3:2 võiduni.

Mourinho ajastu esimese värava skooris 36. minutil Lõuna-Korea koondislane Heung-min Son. Seitse minutit hiljem duubeldas Londoni suurklubi eduseisu brasiillane Lucas Moura. 2:0 pealt mindi ka riietusruumidesse hinge tõmbama.

Teises vaatuses jätkasid Tottenhami mehed skoorimist, 49. minutil tõi tippklubi suurim superstaar Harry Kane London Stadiumi tulikirjale juba 3:0 ning meeste uus Portugali peatreener võis rahul olla.

Kohtumise viimases pooles suutsid Michail Antonio ja Angelo Ogbonna tabamused küll põnevuse taaskord majja tuua, kuid väravavaht Paulo Gazzaniga ning Hotspuri kaitseliin suutsid kolm võidupunkti siiski endale jätta.

Tottenham paikneb pärast tänast triumfi Premier League'i tabeli kuuendal kohal, senise hooaja jooksul on kogutud 17 punkti. Visalt võidelnud West Hamil nii hästi ei lähe, 13 silma annab neile 20 tiimi konkurentsis 16. positsiooni.