Aasta parimateks motosportlasteks valiti Kevin Saar ja Anastassia Kovalenko

Anastassia Kovalenko

FOTO: Karli Saul

Lõppeva aasta parimateks motosportlasteks valiti Kevin Saar ja Anastassia Kovalenko.

Eile toimunud Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni pidulikul hooaja lõpupeol autasustati lõppenud aasta parimaid sportlaseid ja klubisid. Aasta sportlasteks valiti tänavu meestest Kevin Saar ja naistest Anastassia Kovalenko ning meeskonnaks Kert Varik ja Lauris Daiders.

Lõppenud hooajal käis erinevatel motospordi aladel Eesti radadel võistlemas ligi 2000 motosportlast nii Eestist kui naaberriikidest ning välismaal käis Eestit esindamas tänavu pea 90 Eesti võistlejat. Üle 20 noore motosportlase esindas Eestit motokrossi EM- ja MM-võistlustel ning Speedway ja SuperMoto Euroopa meistrivõistlustel.

Eestis toimus lõppeval aastal ühtekokku 85 võistlust, mille hulgas rahvusvaheliselt suure tunnustuse pälvinud külgvankrite motokrossi MM-etapp ja quadide EM-etapp Kiviõlis. Lisaks peeti meil ka SuperMoto Euroopa meistrivõistluste etapp, noort motokrossi Euroopa Kirde-regiooni finaalvõistlus ning kestvuskrossi Euroopa karikavõistluste finaal Paikusel.

2019 motoaasta on Eestile sarnaselt eelmistele aastatele olnud rahvusvaheliselt tulemusterohke. Tänavu tõid Euroopa meistrisvõistlustelt kuldse medali ära Kevin Saar, hõbeda külgkorvikrossikoondis Rahvuste krossil, pronksid Aksel Pärtelpoeg ja Kristjan Siilak, Euroopa karika Tamur Vanker kestvuskrossis quadidel ning klubide arvestuses Elary Talu ja Priit Biene enduros. Eesti soolode rahvuskoondis kordas oma Rahvuste krossi parimat tulemust olles Hollandis neljas.

Aasta motosportlaseks valiti teist aastat järjest Kevin Saar, kellele 2019 oli juba kolmandaks järjestikuses aastaks quadidel Euroopa meistriks tulla.

Aasta naisportlase tunnustuse sai Itaalia motoringraja meistrivõistlustel neljanda koha saavutanud Anastassia Kovalenko.

«Olen õnnelik selle tiitli üle, kuigi arvan, et minu selle hooaja tulemused olid pigem tagasihoidlikud ning ootasin endalt rohkemat. Tean, et potentsiaalis on mul võimalik olla stabiilselt esikolme hulgas,” kommenteeris Kovalenko. «Sel hooajal oli kindlasti kõige meeldejäävamaks hetkeks poodium Mugello ringrajal, kus sai sõidetud paduvihmas 8 kraadi käes. Kahjuks pidin ka kokku puutuma mitme tehnilise viperlusega, mille tõttu ei saanud ma näidata õiget kiirust ning kaotasin etappidel olulisi punkte. Paratamatult tehnikaspordis sellised asjad juhtuvad ning nendega tuleb arvestada. Sel aastal oli ka konkurentide arv suurem ning tase võrreldes eelmise aastaga kōrgem. Kõik sõidud olid väga pingelised ning punktide vahed minimaalsed. Kindlasti aga sain sel hooajal kogemust ning teadmisi juurde, mis aitavad mul korralikult ette valmistuda järgmiseks hooajaks,» rääkis aasta parim naismotosportlane.

Aasta nooreks valiti sarnaselt eelmisele aastale Aksel Pärtelpoeg, kes saavutas SuperMoto Junior klassi Euroopa meistrivõistlustel teist aastat järjest kolmanda koha ja võitis ka Eesti meistrivõistlused.

Teist aastat valiti ka parimat meeskonda, kelleks olid sarnaselt eelmisel aastale Kert Varik ja lätlane Lauris Daiders, kes lõpetasid külgkorvide MM-hooaja 6. kohaga.

Aasta parimaid autasustasid Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni president Andre Sepp ja alakomisjonide liikmed. Neljandat aastat kuulutati välja ka eriauhinnad «Aasta mototegu» ja «Aasta sangar». Nendest esimene on mõeldud Eesti motoelu käesoleva aasta kõige tähelepanuväärsema teo tunnustuseks, kus toimus veebihääletus ja rahvas valis 2019 «Aasta mototeoks» Team Osula oma panuse eest Eesti motoringraja rajaäärse elu ja melu värvikamaks muutmisel.

«Aasta sangari» tunnustusmeened said tänavu Kiviõli motofestivali eestveadajad Janek Maar ja Madis Olt ning Rahvuste krossil 2. koha saanud külkorvikoondis koosseisus Kert Varik, Lauris Daiders, Markus Normak, Karl-Albert Kasesalu, Gert Gordejev ja Keit Kivaste ning koondise juht Aare Noormaa.

Aasta motosportlased 2020:

 • Parim motosportlane – Kevin Saar, 3-kordne Euroopa meister klassis Quad Open
 • Parim naismotosportlane – Anastassia Kovalenko, Itaalia MV 4. koht motoringrajas
 • Parim noor motosportlane – Aksel Pärtelpoeg, SuperMoto Euroopa meistrivõistluste 3. koht masinaklassis SM Junior
 • Parim meeskond – Kert Varik/Lauris Daiders, külgvankrite MM-i 6. koht
 • Parim endurosportlane – Elary Talu
 • Parim noor endurosportlane – Priit Biene
 • Dunlopi rändkarikas parimale noorele ringrajasõitjale – Hugo-Brent Freimann
 • Toivo Nikopensiuse rändkarikas parimale endurosõitjale – Elary Talu
 • Eesti Mootorispordi Ajaloo Ühingu rändkarikas parimale ringrajasõitjale – Hannes Soomer
 • Parim klubi motokrossis – Sõmerpalu Motoklubi
 • Parim klubi enduros – RedMoto Racing
 • NGK rändkarikas parimale klubile ringrajas – Vihur Motosport
Tagasi üles
Back