Rootsi meistri alistanud Pärnu võrkpallimeeskond pääses eurosarjas järgmisesse ringi
Lisatud galerii. Mäng on järelvaadatav

Valitsev Eesti võrkpallimeister Pärnu alistas CEV Challenge Cupi teise eelringi kordusmängus kodus Rootsi esiklubi Linköpingu 3:2 (25:18, 25:22, 20:25, 12:25, 15:10) ja pääses põhiturniirile ehk 16-finaali.

Pärnu oli nädala eest võõrsil peetud avamängus 3:1 (25:19, 14:25, 25:21, 28:26) parem, mis tähendas, et kodusaalis oli peamine eesmärk saada vähemalt kaks geimivõitu. Pärnu asus kodus 25:18 ja 25:22 geimivõitudega mängu juhtima ning kindlustas edasipääsu järgmisesse ringi.

Kolmandas geimis põhimängijatele puhkust andnud ja varumängijad platsile saatnud Avo Keele juhendatav Pärnu kaotas Linköpingule geimi 20:25. Neljandas geimis sai Linköping 25:12 võidu. Pärnu noored mängisid viiendas geimis maha küll neljapunktilise eduseisu ja lubasid Linköpingu tagasi mängu, kuid võõrustajad vormistasid 15:10 geimivõiduga 3:2 mänguvõidu.

Pärnu võrkpallimeeskond kohtub järgmises ringis Horvaatia klubi Kaštela Ribola Mladostiga, kes sai otsepääsme põhiturniirile. Selle paari avamäng toimub 12. detsembril Pärnus. Päev varem alustab eurohooaega Saaremaa, kes peab esimese mängu Kuressaares, kohtudes Iisraeli klubiga Hapoel Yoav Kfar Saba.

Enne mängu:

Avakohtumise võitsid Avo Keele hoolealused võõrsil tulemusega 3:1 (25:19, 14:25, 25:21, 28:26). Selles mängus oli Pärnu resultatiivseim 19 punkti toonud Taavet Leppik, kes aga vahepeal oli sunnitud pidama vigastusepausi.

Lisaks on Pärnul veel mitu mängijat vigastustega hädas, tõdes peatreener Avo Keel. «Leppikul hakkas põlv tunda andma liigamängus Limbažiga ja viimases kohtumises ta kaasa ei teinud. Täna oli ta jõusaalis ja ütles, et tunneb end normaalselt. Aga eks lõplik tõde selgub õhtul. Brasiillane Igor Duarte ravib säärelihase rebendit ja teda samuti kasutada ei saa ning ka venelasest tempomehel Andrei Gvozdjovil on tervisemured. Kuidagi on nii läinud, et üks häda ajab meil teist taga ja ei saa normaalsesse rütmi,» rääkis Keel raskest olukorrast.

«Vastastel on samuti muresid, sest nende sidemängija sai Rootsi liigakohtumises vigastada ja jättis samuti mängu vahele. Ta sõidab küll Pärnusse, ent me ei tea, kas ka mängib. Nende teise sidemängija kohta meil videopilti pole ja on vaid statistiline info, mis näitas, et temaga oli tempomeeste efektiivsus madalam. Aga ega neilgi meie vahetusmeeste kohta infot pole, seega oleme üsna sarnases seisus,» lisas peatreener.

Selle paari võitja läheb järgmises ringis kokku Horvaatia klubi Kaštela Ribola Mladostiga.

Teise Eesti klubina eurosarjas kaasa tegev Saaremaa Võrkpalliklubi alustab CEV Challenge Cupi 1/16-finaalist detsembris. Saaremaa kohtub Iisraeli klubiga Hapoel Yoav Kfar Saba, avakohtumine toimub 11. detsembril kell 19.00 Kuressaares.

Kogu mäng järelvaadatavana:

Tagasi üles
Back