Venemaa antidopingu juht: jah, see karistus on reaalsus

Venemaa antidopinguagentuuri peadirektor Juri Ganus.

FOTO: Agencja Gazeta/Via Reuters

Venemaa antidopinguagentuuri (RUSADA) juht Juri Ganus usub, et WADA juhatus kinnitab kontrollkomitee ettepaneku ja Venemaa visatakse neljaks aastaks maailma spordipere ukse taha.

Teatavasti tegi WADA vastav komitee oma juhatusele eile ettepaneku määrata mitmeid ettekirjutusi rikkunud või eiranud Venemaale nelja aasta pikkune rahvusvahelistel võistlustel osalemise ja nende korraldamise keeld. WADA juhatus teeb otsuse 9. detsembril Pariisis.

«Täpselt selline ongi reaalsus. Oleme sukeldumas järgmiseks neljaks aastaks Venemaa dopingukriisi uude peatükki,» lausus idanaabri antidopinguboss Juri Ganus AFP-le.

Ta palus riigipea Vladimir Putini viivitamatut ja otsustavat sekkumist. «Ootan, et president võtaks ses loos kiirelt aktiivse rolli. Kõige raskem ja traagilisem, et meie sportlased on sattunud spordijuhtide tegevuse pantvangideks. Venemaa sport vajab väga põhjalikke muutusi. Sealhulgas uusi spordijuhte,» rääkis Ganus.

WADA komisjon tuvastas muu hulgas, et Moskva laborist on kadunud sadu positiivseid teste. Komisjoni ettepaneku kinnitamise korral ei saa Venemaa võistkonnad kaasa lüüa rahvusvahelistel võistlustel ega neid võõrustada.

Tagasi üles