Blogi: Marko Kilp teenis Ruka sprindis 17. koha, võidutsesid Falla ja Klæbo

Postimees Sport
Copy
Eesti murdmaasuusataja Marko Kilp.
Eesti murdmaasuusataja Marko Kilp. Foto: Tairo Lutter

Murdmaasuusatamise MK-hooaja esimesel etapil Soomes Rukal peeti täna meeste ja naiste klassikasprinte. Eelsõidus 9. aega näidanud Marko Kilp lõpetas enda veerandfinaali neljandana, mis andis kokkuvõttes 17. koha. Naistest oli parim norralanna Maiken Caspersen Falla ning meestest norralane Johannes Høfslot Klæbo. Henri Roos teenis 72. koha (+15,58), Martin Himma oli 79. (+15,58).

Enne võistlust:

Tänavuse aasta murdmaasuusatamise hooaeg algab taas Rukal peetavate klassikasprintidega nagu viimasel viiel aastal. Otsa teevad lahti naised, kes saavad lähte kvalifikatsiooniks kell 11.00. Stardis on kõik maailma parimad eesotsas valitseva sprindi olümpiavõitja Stina Nilssoniga ning maailmameistri Maiken Caspersen Fallaga. Eesti naissuusatajaid paraku nimekirjas pole.

Meeste eelsõit algab kell 11.45 ning edasipääsu ehk kohta 30 parema seas asuvad püüdma ka kolme Eesti suusameest. Viimaste aastate Eesti parim suusasprinter Marko Kilp ütles hooaja eel, et loodab Rukal hooajale korralikult alustada. «Sooviks Rukal hooajale hea alguse teha. Sõidan lisaks sprindile kindlasti ka laupäeval 15 km klassikat,» rääkis Kilp 10 päeva tagasi.

MK-hooaja esimesel võistlusel on stardis ka kõik sprindi maailmanimed alates eksmaailmameistrist Federico Pellegrinonst kuni valitseva olümpiavõitja ja maailmameistri Johannes Hösflot Kläboni.

Veerandfinaalid algavad kell 13.30 ning sinna jõuavad 30 eelsõidu kiireimat.

Tagasi üles