FIS määras dopingureegleid rikkunud Andrus Veerpalule karistuse

Andrus Veerpalu.

FOTO: Liis Treimann/Postimees

Rahvusvaheline Suusaliit (FIS) teatas, et dopingureegleid rikkunud Eesti suusatajatele Karel Tammjärvele, Andreas Veerpalule ja Algo Kärbile määrati nelja-aastane võistluskeeld. Lisaks määras FIS sama pika suusatamises tegutsemiskeelu treeneritele Mati Alaverile ja Andrus Veerpalule.

«Oleme asja põhjalikult uurinud,» sõnas FISi esindaja Sarah Lewis pressiteate vahendusel. «Andrus Veerpalu kahtlustatakse dopingureeglite rikkumises. Kuna uurimine pole veel lõppenud, siis me ei saa rohkem detaile jagada. Andrus Veerpalu on sellega seotud,» lisas FISi antidopingu osakonna direktor Sarah Fussek.

Esmakordne dopingureeglite rikkumine tähendab nelja-aastast tegutsemiskeeldu. Kolm Eesti suusatajat – Karel Tammjärv, Andreas Veerpalu ja Algo Kärp – on veredopingu kasutamises end süüdi tunnistanud.

Karel Tammjärv lausus 1. märtsil Seefeldis toimunud pressikonverentsil, et Andrus Veerpalu oli tema ja Andreas Veerpalu dopingu kasutamisest teadlik, aga kui palju on kahekordne olümpiavõitja lahvatanud skandaaliga seotud, pole avalikkuseni jõudnud.

Seefeldi maailmameistrivõistlustel eestlastega koos dopinguskandaali sattunud Austria suusatajatele Max Haukele ja Dominik Baldaufile määrati nelja-aastane võistluskeeld juba juulis. Lisaks eestlastele ja austerlastele sai nelja-aastase võistluskeelu kasahh Aleksei Poltoranin, kelle treenerid olid Andrus Veerpalu ja Mati Alaver.

Harju maakohus tunnistas paari nädala eest Mati Alaveri kokkuleppemenetluses süüdi dopingu tarvitamisele kallutamises. Kohus mõistis suusatreenerile aasta pikkuse tingimisi vanglakaristuse ühe aasta ja kuue kuu pikkuse katseajaga.

Tagasi üles