Liverpooli väravavaht teenis punase kaardi, Chelsea kaotas West Hamile

Kohtunik Martin Atkinson Alissonile punast kaarti näitamas
Kohtunik Martin Atkinson Alissonile punast kaarti näitamas Foto: JON SUPER/AP

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga 14. voorus alistas Liverpool koduväljakul 2:1 Brightoni. Chelsea jäi kodusel Stamford Bridge'il 0:1 alla West Hamile.

Liverpooli sangariks kerkis täna keskkaitsja Virgil Van Dijk, kes kodumeeskonna mõlemad väravad lõi. Esmalt tegi hollandlane peaga skoori 18. minutil ning seejärel ka kaheksa minutit hiljem. Avapoolaja 2:0 võitnud Liverpool jäi vähemusse 76. minutil, kui nende väravavaht Alisson Becker vastaste ohtliku rünnaku väljaspool kasti käega peatas. Kõigest kolm minutit hiljem lõi Brigton ühe tagasi, skoori tegi inglane Lewis Dunk. Rohkemaks aga Brigton täna suuteline polnud ning kodumeeskond teenis raske 2:1 võidu.

Liverpool jätkab Inglismaa kõrgliiga liidrina, olles 14 mänguga kogunud 40 punkti. Punasärgid pole koduliigas kaotanud juba 31 mängu järjest, mis on liiga ajaloo teine kõige pikem seeria.

Tabelis neljandal kohal jätkav Londoni Chelsea pidi täna koduväljakul võtma vastu 0:1 üllatuskaotuse West Ham Unitedilt. Kohtumise ainus värav sündis 48. minutl, kui täpne oli äärekaitsja Aaron Cresswell.