Tallinna Kalev/TLÜ alistas TalTechi, Rapla sai Lätis suure kaotuse

Martin Müürsepal seisab hooaja teises pooles ees kõva töö.
Martin Müürsepal seisab hooaja teises pooles ees kõva töö. Foto: Remo Tõnismäe / Postimees

Tallinna Kalev/TLÜ alistas Eesti-Läti korvpalliliigas 98:77 TalTechi. Rapla pidi Jurmalas vastu võtma 18-punktilise (52:70) kaotuse.

Sõle spordihallis peetud kohtumises asus Martin Müürsepa juhendatav Kalev/TLÜ 14:7 juhtima ning Martynas Mažeika kaheksa punkti toel võideti avaveerand 28:18. Teisel veerandajal Kalevi eduseis püsis ning Michael Balogun kaugvise viis väljakuperemehed  poolajale 10-punktilises eduseisus.

Kolmandal veerandaega alustas Kalev 18:2 spurdiga ning sellega oli mäng ka tehtud. Neljanda veerandaja suutis Taltech küll kuue punktiga võita, kuid pidi vastu võtma siiski 21-punktilise kaotuse.

Karl-Johan Lips viskas Kalev/TLÜ parimana 24 punkti ja võttis 8 lauapalli. Martynas Mažeika lisas 21 punkti ning Michael Kyre Buchanan tegi kaksikduubli 14 punkti ja 14 lauapalliga

Eric Schmalz tõi TalTechi eest 20 punkti. Rait Tammet lisas 14 silma.

Jurmalas peetud kohtumist alustas Rapla hästi. Nelja minuti möödudes juhiti 12:6, siis aga vastas Jurmala 10:3 spurdiga ja noppis 16:15 avaveerandi võidu. Teisel neljandikul pääses Jurmala kolme ja poole minuti möödudes 28:20 ette, kuid Rapla suutis mängus püsida ja Marek Ruut viigistas seisu 30:30. Christopher Tawiah' pealtpanekust võitis Eesti klubi poolaja 32:30.

Kolmanda veerandaja alguses tegi Jurmala aga kaheksa minutiga 20:3 spurdi. Rapla suutis  terve veerandajaga visata vaid seitse silma. Viimaseks veerandajal põnevaks enam ei läinud ning Rapla pidi vastu võtma 18-punktilise kaotuse.

Ugis Pinete viskas võitjate eest 14 punkti. Denis Krestinin tegi kaksikduubli 13 punkti ja 12 lauapalliga

Rapla parim oli Christopher Tawiah 14 punkti ja 10 lauapalliga. Sven Kaldre lisas 8 punkti ja 5 lauapalli. Rapla poolelt ei teinud kaasa ameeriklane Montae Glenn.