Noor Eesti vehkleja võitis Euroopa karikavõistluste etapi (1)

Vehklejad, pilt on illustratiivne
Vehklejad, pilt on illustratiivne Foto: FABRICE COFFRINI/AFP

Henrik Priimägi võitis Kopenhaagenis epeevehklemise kadettide Euroopa karikavõistluste etapi.

Avaringis oli Priimägi vaba, 128 hulgas võitis ta soomlast Joona Tuomineni torgetega 15:5. 64 parema hulgas alistas Priimägi rootslase Simon Fridhi 15:4. 32 hulgas tuli norralasel Olav Eikangeril meie sportlasele alla vanduda torgetega 15:9.

16 hulgas alistas Henrik Green Jemi Suurbritanniast 15:10. Veerandfinaalis kohtusid kaks eestlast. Sel korral tuli Markus Salmil tunnistada Henrik Priimägi paremust 15:9.

Poolfinaalis tuli võit rootslase Christopher Kelly üle minimaalse vahega 15:14. Finaal Israeli sportlase Dov Ber Vilensky vastu lõppes meie mehe 15:9 võiduga.

Teiste eestlaste koha olid: Markus Salm 5., Erik Tobias 9., Valentin Altunin 10., Nikita Fanukov 12., Oliver Laasik 30., Kasper Tafenau 42., Jan-Joonas Pevkur 45., Ilja Lutsenko 46., Daniel Drajev 54., Nikita Doronin 61., Mathias Murumaa 105., Richard Germ 111., Sebastian Kuusk 175. Kokku startis 181 sportlast.

Naiskadettidest saavutas parima koha Susanne Lannes, kes oli 7. Anneli Proosväli oli 9., Karoliina Velleste 10., Karina Vassiljeva 14., Maria Embrich 31., Anne-Mai Melles 33., Madli Palk 35., Gabriela Truuse 41., Luiza Novosjolova 4.2, Elizaveta Bobrova 43., Sandra Aus 46., Kleer Jaani 54., Elisabeth Ostrovski 66., Kristiin Nilisk 69., Vanessa Ber 92. Kokku startis 123 sportlast.