Leclercile halastati ja poodiumikoht säilis, kuid Ferrari sai kopsaka rahatrahvi

Aleks Lesk
Ferrari ja Charles Leclerc
Ferrari ja Charles Leclerc Foto: MLADEN ANTONOV / AFP

Vormel 1 sarja Abu Dhabi etapi kolmanda koha sai vaatamata reeglite rikkumisele siiski Ferrari piloot Charles Leclerc.

Nimelt oli Leclerci autol startides üle viie liitri enam kütust kui ametlikus deklaratsioonis kirjas ehk Ferrari meeskond oli esitanud valed andmed. Siiski otsustasid kohtunikud, et Leclerci selle eest eraldi ei karistata ja nii jäi monacolasele tema kolmas koht alles.

Küll aga sai eksimuse tõttu karistada Ferrari meeskond – kohtunikud määrasid karistuseks 50 000 euro suuruse rahatrahvi.

Hooaja viimase F1 etappi võitis maailmameistriks tulnud Mercedese piloot Lewis Hamilton, teiseks tuli Red Bulli piloot Max Verstappen ning kolmas oli Leclerc.