Rallisõitja Poom teeb karjääris sammu edasi ja võistleb uuel hooajal nelikveolise R5 autoga

Roland Poom Saaremaa rallil

FOTO: Timo Anis

Noor Eesti rallisõitja Roland Poom on otsustanud teha karjääris järgmise sammu ja võistleb uuel hooajal nelikveolisel masinal. Ford Fiesta R5 võistlusauto valmistab talle ette  meeskond MM-Motorsport. Praegu on selge, et ekipaaž Poom - Järveoja stardib kindlasti aasta alguses kolmel talirallil.

2019. hooajal osales Roland Poom autoralli maailmameistrivõistluste klassis Junior WRC, kus ta saavutas koos kaardilugeja Ken Järveojaga kaks poodiumikohta ning debüüthooaja kokkuvõttes kuulus eestlastele JWRC sarja kuues koht. 

2012. aastal rallisõitja karjääri alustanud Poom on tänaseks startinud kokku 41 Eesti meistrivõistluste etapil ning viiel MM-rallil. Nendest kokku 46 stardist 45 on Rakverest pärit noormees teinud esiveolistel autodel. Tänavusel Saaremaa rallil võistlesid Poom – Järveoja esimest korda neljaveolisel autol, milleks oli MM-Motorsport pool ettevalmistatud Ford Fiesta R5.

Noormeeste esimene ühine start R5 autol lõppes teise kohaga.

Saaremaa ralli järgselt algas kohe töö hooaja 2020. suunas ning seda eesmärgiga võistelda neljaveolisel autol. Täna on hea meel välja öelda, et hooaja esimesed stardid neljaveolisel autol teevad Poom – Järveoja Aluksne ja Sarma rallil ning sealt edasi suundutakse Rootsi, kus ees ootamas aasta esimene MM-ralli. Poom – Järveoja tänavuse hooaja edasine kalender selgub peale eelmainitud kolme rallit.

Rõõm on tõdeda, et uuel hooajal jätkub Poom – Järveoja koostöö ka väga kogenud MM-Motorsport meeskonnaga.

Roland Poom: «2020. hooaja plaanid on igaljuhul põnevad. Saaremaa rallil saime esimest korda R5 autot proovida ja sellest ajast on olnud eesmärgiks uuel hooajal sõita nelikveolise autoga. Eks lihtsam otsus oleks olnud JWRC sarjas sõita, aga tundsin, et on vaja edasi liikuda. Tuleval hooajal ei ole plaan end siduda mõne konkreetse sarjaga, vaid pigem sõita seal, kus on konkurentsi. Seetõttu ei ole täna ka kindlat hooaja kalendrit välja käia. Kindlasti saab see olema väga suur väljakutse, mitte ainult sõidu osas, aga samuti ka eelarve ja ettevalmistuse osas. Tööd sellega on vaja teha, aga olen enda otsuses kindel.»

Roland Poomi ja Ken Järveoja 2020. hooaja esimene start Ford Fiesta R5 autol saab olema 17.-18.jaanuarini sõidetaval Aluksne rallil.

Tagasi üles