K, 31.05.2023

Indrek Tustiti nõuandeid kuulanud Euroopa meister: täielik maailmaklass

Postimees Sport
Facebook Twitter
Comments
Füsioterapeut ja tipptreener Indrek Tustit.
Füsioterapeut ja tipptreener Indrek Tustit. Foto: Tairo Lutter

Ettevõtjate poolt loodud Sihtasutuse Noored Olümpiale stipendiaadid kogunesid Tallinnasse koolituspäevale, kus kogemusi ja nõuandeid jagas maailmas kõrgelt tunnustatud füsioterapeut ja tipptreener Indrek Tustit.

Tustiti koolituse käigus said Eesti spordi tulevikutalendid põhjaliku ülevaate vigastuste ennetamise, taastumise, lihashoolduse, võistlusteks valmistumise, toitumise, reisides ajavahest tekkiva kurnatuse ennetamise  ja ka treeningplaani ülesehituse kohta.

«Kuigi olen ülikoolis palju spordi kohta õppinud, suutis Tustit minu jaoks kõiki neid teadmisi teises valguses näidata ja uudselt läheneda. Täielik maailmaklass,» sõnas Judo U23 Euroopa meister Mattias Kuusik.

«Noored Olümpiale on kahtlemata üks väga positiivne algatus Eesti spordis. Nende uuenduslik lähenemine spordi ja sportlaste toetamisele võiks olla eeskujuks kõikidele spordi edendajatele,» kommenteeris Tustit. «Seetõttu olen valmis Sihtasutus Noored Olümpiale stipendiaate konsulteerima ja aitama ka tulevikus, kui neil selleks soov peaks olema.»

Noored Olümpiale on ettevõtjate poolt loodud tippspordi tugisüsteem ja üks Eesti spordiinnovatisooni eestvedajaid, kelle stipendiaatideks on Mattias Kuusik, Li Lirisman, Joosep Karlson, Anna Maria Orel, Marten Liiv, Katrina Lehis, Helary Mägisalu, Reena Pärnat ja Susannah Kaul.

Sihtasutus toetab Eesti suurimate stipendiumite ja maailmatasemel koolitustega andekaid noori sporditalente, kellel on potentsiaal tõusta spordimaailma tippu. «Tipus olles on õlale patsutajaid palju, kuid teekond sinna on väga raske ning eratoetajaid noortel talentidel praktiliselt pole. Aitame suure potentsiaaliga noori sporditalente, et meil oleks kellele ühiselt algaval olümpiaaastal kaasa elada,» lisas Sihtasutuse eestvedaja Paavo Pauklin.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles