Venemaa tennisekaunitar on tipust kaugel, kuid valmistub hooajaks. Mis mõttega?

Maria Šarapoval jääb selja taha väga raske aasta.

FOTO: Juergen Hasenkopf/imago images / Hasenkopf/Scanpix

Lõppev tenniseaasta oli Venemaa supertähele Maria Šarapovale kõike muud kui edukas. Neli kuud õlatraumast tingitud vigastuspausi, vaid kaheksa mängitud turniiri ja WTA edetabeli esisajast välja langemine. Kas poleks aeg lõpetada?

Lisaks võttis 32-aastane Šarapova end ise kolmelt turniirilt maha ja tänaseks on venelanna WTA edetabelis alles 131. kohal. 

Skeptikud arvavad, et aeg oleks Šarapoval reket kotti panna. Lõplikult. Milleks mängida iseenda ja pöidlahoidjate närvidel? Kuid ei. Hiljutisel pressikonverentsil Linzis teatas 14 aastat tagasi ka maailma esireket olnud Šarapova, et valmistub hoolega 2020. aastaks.

«Ma ei kiirusta karjääri lõpetamisega. Näen kõvasti vaeva, püüan olla terve, vältida vigastusi. Sel hooajal segas mind õlavigastus - selline on kord sportlase elu. Kuid mul on motivatsiooni saada paremaks mängijaks. Teekonnal saavutamaks ihaldatut ei takista mind miski. Tunnen, et mul on endale veel üht-teist tõestada,» sõnas Šarapova.

Venemaa tenniseiludus pidas sel hooajal ainult 15 matši, millest võitis kaheksa. Muuhulgas jäi Šarapova augusti alguses Torontos alla ka Eesti esireketile Anett Kontaveidile 6:4, 3:6, 4:6.

Tagasi üles