Roihud jätkavad 49er klassi maailmameistrivõistlustel hõbegrupis

Juuso ja Henri Roihu

FOTO: Maria Veessaar

Uus-Meremaal Aucklandis toimuvatel meeste olümpiaklassi 49er maailmameistrivõistlustel said täna läbi kvalifikatsioonisõidud. Üheksa sõidu kokkuvõttes on Juuso ja Henri Roihu 47. kohal, mis tähendab, et nad purjetavad homme algavates finaalsõitudes hõbegrupis.

«Oleme oma startide tehnikaga ja kiirusega rahul. Hea on märgata, et iga tuulega suudame sõita fliidi esiosas. Loodame, et järgmise kolme päeva jooksul suudame strateegilised otsused paremini teha ja tulemustes veel kõrgemale ronida,»  sõnas roolimees Juuso Roihu.

«Olümpiakohta me siit Eestile kahjuks tuua ei suuda. Siin antakse neljale riigile OM-koht ja kõik need neli riiki on hetkel esikümnes. Sellele vaatamata võitleme edasi ja püüame teha oma elu parima võistluse,» lisas soodimees Henri Roihu.

«Poisid pole kunagi varem nii hästi sõitnud. Nad on kahte sõitu juhtinud ja kolmes sõidus jõudnud finišisse esikümnes. Kusjuures meil on olnud olud, mis vendadele kõige vähem sobivad - stabiilne meretuul. Hõbegrupis on seltskond väga tugev, oleme võitluseks valmis ja anname endast parima,» ütles treener Maria Veessaar.

Tagasi üles