Bottas võttis Prantsusmaal karjääri esimese rallivõidu

Valtteri Bottase ralliauto
Valtteri Bottase ralliauto Foto: Valtteri Bottas / Twitter

Mercedese F1 meeskonna piloot Valtteri Bottas teenis Prantsusmaal oma karjääri esimese rallivõidu.

Paul Ricardis baseeruval ringrajal Cote d'Azuril toimunud autorallil oli Bottas stardis Citroen DS3 WRC masinaga. Lisaks temale oli stardis veel neli WRC autot, tugevamatest konkurentidest oli rajal Robert Consani, kes on Euroopa autoralli meistrivõistlused (ERC) lõpetanud neljandal kohal ning endine Citroeni WRC piloot Stephane Lefebvre, kes võttis osa Porche 911 GT3-ga.

Avakatse võitis Škoda Fabial kihutanud Consani, kuid seejärel suutis teisel kiiruskatsel katsevõidu võtta Bottas ja rallit juhtima asuda. Bottas võitis kavas olnud üheksast kiiruskatsest viis ning võttis karjääri esimese rallivõidu.

Teisele kohale jäänud Consani kaotas Bottasele 50 sekundit, kolmandale kohale tuli varasemalt Lotuse F1-programmis osalenud Dorian Boccolacci, kes võttis osa samuti Škoda Fabia R5 ralliautoga. Lefebvre langes viimase kiiruskatsega seitsmendale kohale.