Norra suusaäss edestas murdmaajooksu EMil parimat eestlast kolme minutiga

Portugalis Lissabonis toimunud murdmaajooksu Euroopa meistrivõistlustel teenis Karel Hussar 72. koha. Hussar läbis 10,225 km ajaga 34.25, kaotades võitjale 4 minuti ja 25 sekundiga.

Euroopa meistriks krooniti Rootsit esindav Robel Fsiha, kel kulus distantsi läbimiseks 29 minutit ja 59 sekundit. Teise koha teenis Türgi jooksja Kaya Aras (+11 s) ning kolmandana finišeeris Itaalia koondislane Yemaneberhan Crippa (+22 s).

EMist võttis osa ka Norra murdmaasuusakoondisse kuuluv Didrik Tönseth. 2018. aastal teatesõidus olümpiavõitjaks tulnud suusataja sai kirja aja 31.25 ning teenis 25. koha.

Karl Mäe ja Olavi Allase jätsid jooksu pooleli.

Naiste võistluses teenis Johanna Ardel sai 53 lõpetaja seas 52. koha, ajaks 33.19 (naised jooksid 8225 m pikkusel distantsil). Euroopa meistriks krooniti naistest Türgi jooksja Yasemin Can ajaga 26.52.

Meeste U20 arvestuses lõpetas Robert Telpt 6225 m pikkuse distantsi ajaga 20.17 ja oli selle tulemusega 67. Kuldmedal riputati kaela norralasele Jakob Ingebrigtsenile, kelle võiduajaks oli 18.20.