Suurest kaotusseisust välja tulnud Tartu pidi ikkagi vastase paremust tunnistama

Tartu Ülikool (valges)
Tartu Ülikool (valges) Foto: Sille Annuk / Postimees

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga pühapäeval toimunud kahes esimeses mängus teenis teisel lisaajal magusa võidu Valmiera, kui oldi võõral väljakul üle BK Liepajast. Tartu Ülikooli meeskond pidi koduplatsil samuti pingelise lõpuga tunnistama Jurmala 77:80 paremust.

Avaveerand kulges suuremas osas tasavägiselt ning seitsme minuti möödudes oli seis 10:10. Seejärel tegi Jurmala 9:4 spurdi ja võitis veerandaja 19:14. Jourdan Granti eestvedamisel haarasid külalised peagi ka üheksapunktilise eduseisu, aga tartlased püsisid Robert Valge ja Adomas Drungilase korvide toel mängus ning poolajaks oli vahe viie punkti suurune.

Kolmandat veerandaega alustas Jurmala taas paremini, aga Tanel Soku kaugviskest vähendas Tartu kaotusseisu 38:42 peale. Ugis Pinete kolmepunktivisetest suurendasid külalised vahe 2.51 enne veerandaja lõppu 12 punktile ning viimane neljandik algas Jurmala 59:46 eduseisust. Läti klubi hoidis ligi viis minutit veel turvalist eduseisu, misjärel tegi Tartu 10:3 spurdi ning 1.46 enne lõppu vähendas Drungilas kaugviskest vahe vaid kahele punktile. Jurmala sai küll eduseisu neljale punktile tagasi, aga seejärel oli Sokk kaugelt täpne, mis tegi seisuks 75:76. Kuus sekundit enne lõpuvilet oli kodumeeskond endiselt punktiga taga ja vastaste poolelt saadeti Pinete vabaviskejoonele. Jurmala tegi seisuks 80:77, Tartu enam vastata ei suutnud ja nii tuli võõrustajatel napp kaotus vastu võtta.

Visketabavuses jäi Jurmala 50% - 46% peale. Lauavõitluse võitis Tartu 35:30 (ründelaud 12:9). Korvisööte andis rohkem Jurmala 20:17 ja pallikaotuseid tegi rohkem Tartu 12:11.

Ugis Pinete viskas Jurmala eest 24 punkti. Ervins Jonats lisas 15 punkti ja 8 lauapalli ning Roberts Berzinš tõi 11 silma.

Tartu eest tegi Adomas Drungilas võimsa kaksikduubli 24 punkti ja 17 lauapalliga. Robert Valge sai kirja 17 punkti ja võrdselt 13 silma lisasid Kregor Hermet ja Tanel Sokk.

BK Liepaja - VALMIERA GLASS VIA 93:101 (20:14, 18:16, 27:15, 13:33, 9:9, 6:14)

Kolm veerandaeg mängu dikteerinud Liepaja oli viimase neljandiku alguses 20-punktilises eduseisus, kuid hoolimata sellest polnud kohtumise saatus otsustatud. Valmiera suutis kümne minutiga 33 punkti visata kodumeeskonna 13 vastu ja viia nii mäng lisaajale. Järgneva viie minutiga parimat välja ei selgitatud ja järgnes teinegi lisaaeg. Seal oli lõpuks aga Valmiera 14:6 parem, millega saadi kokkuvõttes pea võimatuna näinud võit kirja.

Visketabavus oli kummagi meeskonna puhul 40%. Lauavõitluse võitis Liepaja 60:55 (ründelaud 17:16 Valmierale). Korvisööte andis Valmiera rohkem 20:17 ja pallikaotuseid tegi rohkem Liepaja 22:15.

Edmunds Elksnis kogus võitjate parimana 29 punkti, 7 lauapalli, 8 korvisöötu ja tegi 4 vaheltlõiget. Roberts Krastinš viskas 22 punkti ja võttis 7 lauapalli. Klavs Dubults tegi kaksikduubli 15 punkti ja 10 lauapalliga, Valters Veveris lisas samuti 15 silma ja sai kätte ka 6 lauapalli ning Janis Engersi nimele jäi 12 punkti.

Eduards Hazners oli Liepaja resultatiivseim 22 punkti ja 8 lauapalliga. Troy Marshall Barnies tõi 17 punkti, võttis 9 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Andrejs Šelakovs järgnes 15 punkti ja 8 lauapalliga ning Kristaps Plavnieks sai kirja 11 punkti ja 7 korvisöötu.