Serblane pani hullu ja Sacramento alistas Dallase

Sacramento Kingsi korvpallur Nemanja Bjelica (88) mängis eile üle Dallase Mavericksi lätlasest keskmängija Kristaps Porzingise (6). Foto: Jerome Miron/USA Today Sports/Scanpix

Läinudöises korvpalliliiga NBA mängus Dallases sealse Mavericksi ja Sacramento Kingsi vahel oli klass omaette Kingsi serblasest täht Nemenja Bjelica. Serblane sopsas 30 punkti ja kordas sellega karjääri kõrgemat isiklikku skoori. Dallas jäi kodus Sacramentole alla 106:110.

Sacramentole lõppes sellega kolmemänguline kaotusteseeria ning Dallasel sai omakorda otsa viiemänguline võitudejada.

«See oli tõeliselt magus võit,» ütles Bjelica pärast mängu. Kings sai reedel teatavasti lisaajal lüüa San Antonio Spursilt. «Meie jaoks äärmiselt oluline võit,» lisas serblane.

Buddy Hield tõi Kingsi kasuks 26 punkti, sealhulgas tabas ta viis kolmepunktiviset, endine Mavsi mängija Harrsion Barnes toetas võitjaid 13 punktiga.

Kingsi treener, eelmise hooaja lõpus Los Angelese Lakersist kinga saanud Luke Walton tõdes, et 31-aastasel Bjelical on lisaks täpsele käele pika mehe kohta (serblane on 208 sentimeetrit pikk) haruldaselt hea platsinägemine. «Lisaks skoorimisele jagas Bjelica osavaid sööte ja ajas sellega Dallase kaitse segadusse,» rääkis Walton.

Dallase tulemuslikum oli Tim Hardaway jr 29 silmaga, Doncic tõi 27 punkti, noppis seitse lauapalli ja jagas kaheksa korviga lõppenud söötu.

Mavericksi peatreener Rick Carlisle ütles, et Dallase kaotuse peamiseks põhjuseks oli kehv kaitsemäng.

«Olen meie kitses väga pettunud. Eriti esimesel poolajal, mille külalised võitsid 66:46. Teisel poolajal asjad paranesid, kuid et võita, tuleb terve mäng võidelda,» ütles Carlisle.