Venemaa vormel 1 etapp Sotšis toimub?

Postimees Sport
Copy
Venemaa president Vladimir Putin tippkohtumisel Pariisis 9. detsembril
Venemaa president Vladimir Putin tippkohtumisel Pariisis 9. detsembril Foto: CHARLES PLATIAU/AFPScanpix

Venemaa vormel 1 GP korraldajad on kindlad, et vaatamata riigi nelja aastasele suurvõistlustel osalemise ja korraldamise keelule järgmise aasta Sotši F1 etapp toimub. Esmaspäeval WADA poolt vastu võetud otsus kohaldub nii sportlastele kui ka spordisündmustele.

Hoolimata sellest, et FIA peab järgima WADA reegleid, on Venemaa vormel 1 GP korraldajad veendunud, et neid see ei puuduta.

«Meil on leping FIAga sõlmitud juba 2010. aastal, siis ei uurinud WADA veel midagi,» kõnelesid organisaatorid Autospordile.

«Kontraht kehtib kuni aastani 2025. Isegi pärast seda kui Venemaa on otsuse edasi kaevanud, ja WADAle jääb ikkagi õigus Venemaad spordist neli aastat eemal hoida, siis järgmise aasta Venemaa GP jääb sellest puutumata. Seda just tehnilisetel põhjustel.»

«Oleme veendunud, et Venemaa GP toimub mitte ainult 2020 vaid ka kõigil järgnevatel aastatel. Kutsume kõiki Sotši ja teatame, et piletite müük on täies hoos.»  

Venemaa president Vladamir Putin nõudis, et riik kaebaks WADA esmaspäevase otsuse edasi. Putini arvates on praegune otsus Olümpiahartaga vastuolus.

«Ükski karistus ei tohi olla kollektiivne ega hõlmata ka neid indiviide, kes pole milleski süüdi!» sõnas Putin Pariisis.

«Kui keegi tahab kedagi kollektiivselt karistada, siis siin pole tegemist spordipuhtuse hoidmisega, vaid need otsused on kantud poliitilistest motiividest, millel pole midagi pistmist olümpialiikumise üllate ideedega,» rääkis Venemaa president.

Tagasi üles