Hanno Pevkur: Eesti võrkpallikoondise lootsiks saab rahvusvahelisel areenil end juba tõestanud treener

Kolme kuu eest jättis Hanno Pevkur (vasakul) hüvasti Gheorghe Cretuga. Kellest saab rumeenlase mantlipärija Eesti meeste koondise eesotsas? FOTO: Erik Prozes

Eesti võrkpalliliidu tänane juhatuse koosolek andis alaliidu presidendile Hanno Pevkurile volitused asuda nii meeste kui naiste koondise peatreeneri kandidaadiga palgakõnelustesse.

«Juhatus valis kummagi koondise peatreeneri kandidaatide ringist üksmeelselt välja ühe nime ja andis mulle volitused asuda nende mõlemaga finantsläbirääkimistesse. Kuni see kokkulepe veel puudub, ei saa ma arusaadavalt ka ühestki nimest rääkida,» lausus Hanno Pevkur pärast koosolekut Postimehele.

Varem on alajuht välja öelnud, et meeste koondise tase on jõudnud sinnamaale, kus pärast tänavust EM-finaalturniiri ametist lahkunud Gheorghe Cretule nimeka mantlipärija leidmine ei tohiks olla suur probleem. Kas nüüdne kandidaat on siis nimekas?

«Sõltub muidugi, mida pidada nimekaks. Minu hinnangul on kahtlemata tegemist väga tugeva kandidaadiga. Ja ta on juba rahvusvahelisel areenil ka tõestanud, nii palju võin ka lisada,» lausus Pevkur.

Ta lisas, et ei oska ennustada, kuivõrd keerukaks kujuneb too viimane voor ehk palgakõnelused. «Läbirääkimiste käigus sai ka töötasu teemat põgusalt puudutatud. Suurusjärgud on teada, aga ei midagi lõplikku. Seni oli fookus selgelt sisulisel poolel ehk laiemal visioonil, treeneritetiimi koosseisul ja muul säärasel,» selgitas Pevkur.

«Selle nädala jooksul loodan pakkumised ära teha. See puudutab siis nii põhitasu kui boonussüsteemi. Veidi tuleb mõtlemiseks aega anda, aga loodan kogu südamest, et 29. detsembril saame võrkpalligaalal mõlemad nimed ja näod kõigile teatavaks teha.»

Tagasi üles
Back