Kalev/Cramo tegi Valga-Valkale uut ja vana

Kalev/Cramo
Kalev/Cramo Foto: Tairo Lutter

Eesti-Läti korvpalliliigas alistas BC Kalev/Cramo võõrsil BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa võistkonna 52 punktiga.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – BC Kalev/Cramo 60:112 (14:23, 15:39, 10:22, 21:28)

Kalevlased asusid kolme minutiga 10:4 juhtima. Seejärel vastas Valga-Valka uus täiendus Dupree McBrayer kahe kaugviskega ja viigistas seisu. See aga jäigi kodumeeskonnale sisuliselt viimaseks helgeks momendiks, sest Kalev/Cramo võitis avaveerandi 23:14 ja tegi  siis veel 19:3 spurdi. Poolaja lõpus veel mitu pallikaotust teinud Valga-Valka jaoks paisus puhkepausiks kaotusseis 33-punktiliseks ning kolmanda veerandaja järel olid külalised 84:39 ees. Viimasel veerandajal suutis Valga-Valka vastasega sammu pidada ning 21 punkti veel visata, kuid kokkuvõttes tuli siiski võtta suur kaotus vastu.

Calvin Jerome Godfrey viskas Kalev/Cramo parimana 19 punkti ja võttis 11 lauapalli. Tanel Kurbas lisas 18 punkti ja 6 lauapalli, Janari Jõesaar 13 punkti ja 8 lauapalli ning Sten-Timmu Sokk ja Martin Paasoja võrdselt 12 punkti.

Valga-Valka edukaim oli Dupree McBrayer 12 punktiga. Vladimir Bulatovic kogus 11 punkti ja 7 lauapalli ning Davis Denafs järgnes 9 punktiga. Emils Kruminš, Timo Eichfuss ja Filipp Gafurov viskasid kõik 6 punkti, kellest viimased kaks võtsid veel 7 lauapalli.