Eesti saalihokikoondis saavutas MM-finaalturniiril dramaatilise võidu

Kris Ilves
Õed Klavanid saalihoki MM-finaalturniiril: Diana (nr 15) ja Jane (51).
Õed Klavanid saalihoki MM-finaalturniiril: Diana (nr 15) ja Jane (51). Foto: Renee Kütisaar

Eesti naiste saalihokikoondis alistas Šveitsis toimuval MM-finaalturniiril USA lisaajal 4:3 (0:1; 0:1; 3:1; la 1:0)

USA asus juba viiendal minutil Victoria Lindstromi väravast juhtima ja 33. minutil suurendas eduseisu Marie Haggström. Kati Kütisaare ja Merli Süvari tabamused vastavalt 43. ja 46. minutil tõid tabloole küll viiginumbrid, kuid USA taastas 52. minutil eduseisu, kui sihile jõudis Haggström. Eesti kangelaseks kerkis Kütisaar, kes skooris kaheksa minutit enne normaalaja lõppu ja lisaaja teisel minutil.

Eesti kohtub neljapäeval 13. koha mängus Jaapaniga. Sama naiskond alistati alagrupiturniiril skooriga 6:4.

Eelmisel MM-finaalturniiril pääses Eesti naiskond alagrupist edasi 12 parema hulka, kuid kaotas siis Poolale ja Taanile ning alistas lisaajal USA, saades 11. koha.