Tähe meeskonnakaaslased möllasid Tammemaa kodusaalis, Aganitsa koduklubi võitis jälle põnevusmängu

Kris Ilves
Perugia tähtmängija Wilfredo Leon (vasakult esimene) ja tema meeskonnakaaslased. Foto: Loris Cerquiglini/ZUMAPRESS.com

Robert Tähe tööandja Perugia alistas Euroopa võrkpalli Meistrite liigas võõrsil Timo Tammemaa leivaisa Toursi 3:0 (32:30, 25:19, 25:18).

Perugia poolel olid pöörases hoos nurgaründajad: ukrainlane Oleg Plotnitski kogus 18 ja kuubalane Wilfredo Leon 17 punkti. Eesti koondise nurgaründaja Täht sekkus mängu episoodiliselt, saades kirja neli servi, kuid punktiarvet ei avanud.

Toursi eestlasest temporündaja Tammemaa arvele kogunes viis punkti (realiseeris seitsmest tõstest viis, rünnakuprotsent 71).

Perugia juhib D-alagruppi kuue punktiga (geimid 6:1), Tours on kaotanud mõlemad seni peetud mängud ja asub viimasel kohal (geimid 0:6).

Andri Aganitsa koduklubi Maaseiki Greenyard tuli teist mängu järjest Meistrite liigas 0:2 kaotusseisust välja ja põnevusmängus neljal järjestikusel aastal (2015, 2016, 2017, 2018) Euroopa tugevaima klubisarja võitjaks kroonitud Kaasani Zeniti 3:2 (20:25, 18:25, 25:23, 25:22, 20:18).

Kodusaalis mänginud Maaseiki punktid jagunesid üpris ühtlaselt. Aganits oli meeskonna paremuselt neljas punktitooja, saades kirja kaheksa silma, neist üks oli blokipunkt. Ta realiseeris 15 tõstest seitse ehk rünnakuprotsent oli 47.

Maaseiki Greenyard juhib C-alagruppi nelja punktiga (geimid 6:4), kuid kaks meeskonda on mänginud ühe kohtumise vähem.

Eesti koondise endise juhendaja Gheorge Cretu koduklubi Kemerovo Kuzbass kaotas võõrsil Ljubljana meeskonnale 2:3 (23:25, 16:25, 27:25, 25:23, 17:19), kuid juhib B-alagruppi nelja punktiga (geimid 5:3).