Piltuudis. Järjekordsed vandaalid käisid Ibrahimovici kuju lõhkumas

Ibrahimovici kuju pärast novembrikuist vandaalitsemislainet.

FOTO: TT NEWS AGENCY/via REUTERS

Eelmisel kuul leidis Rootsis aset inetu vahejuhtum, kus suur hulk Malmö jalgpalliklubi fänne vandaalitsesid verivärske Zlatan Ibrahimovici kuju kallal. Paraku ei piirdunud lõhkumine vaid tolle korraga, sest kuulsa sporditähe austuseks loodud kunstiteos jäi taaskord kurjade inimeste teele ette. 

Kui varasemalt jäid Malmö poolehoidjad silma Ibrahimovici kuju põletamise ning erinevate solvangutega täis sodimisega, siis seekord otsustasid ühed «õigusemõistjad» kunstiteose täielikult eemaldada ehk üritasid Zlatani ausamba maha saagida. Lisaks pandi legendaarse ründetähe kaela ümber poomisnöör.

Kohalik politsei paigaldas järgmisel hommikul kuju ümber kõrged tarad, mis hoiavad eemal pahatahtlikke kodanikke ja kaitseb möödakäijaid ohu eest, mis võib tekkida skulptuuri ümber kukkumisel.

Ketassaega tekitatud kahjud Ibrahimovici kujule.

FOTO: Johan Nilsson/TT/TT NEWS AGENCY

Teose autori Peter Linde sõnul on selline käitumine barbaarne. «Ma tahan, et see kuju korda tehakse. Lõhkujad võiksid aru saada, kui loll nende käitumine on.»

«Inimesed käituvad nagu nad oleksid sõjas, kuid tegelikult on asi jalgpallis. Minu jaoks on uskumatu, et fännidele ei mahu pähe Zlatani otsustusvabadus,» lisas andekas rootslane.

Ibrahimovic langes sünnilinnas põlu alla pärast seda, kui 38-aastane vutistaar otsustas Malmö klubi asemel investeerida Stockholmi võistkonda Hammarby.

Legendaarse jalgpalluri kuju piirati kurjade inimeste eest aiaga.

FOTO: PETTER ARVIDSON via www.imago-images.de/imago images/Bildbyran

Tagasi üles