35-aastane Kubica: võin tulevikus uuesti F1-sarja naasta

Robert Kubica FOTO: James Moy/James Moy Photography/PA Images

Robert Kubica kinnitas, et võib ka tulevikus F1-sarjas kaasa teha, kuid selleks peab mõni meeskond ise huvi üles näitama.

Kubica tegi kaasa kogu 2019 hooaja Williamsi meeskonnas, kuid kuna Williamsi võistlusmasin oli teiste meeskondade vormelitest selgelt aeglasem, siis õnnestus hooajaga teenida vaid üks punkt. Lisaks oli Kubicast üldiselt pidevalt aeglasem kui noor meeskonnakaaslane George Russell.

Hooaja lõpus teatas Kubica, et ta on otsustanud meeskonnast lahkuda. Tõenäoliselt sõidab ta uuel hooajal kereautode sarjas DTM. 35-aastane poolakas on testinud juba ka antud võistlussarja BMW M4 mudelit. Tulevikus võib aga Kubica ka F1-sarja naasta.

«Kunagi ei tea, mida elu toob. Tulevikus on väike võimalus, et sõidan taas ka vormel 1 sarjas. Kui jään F1-sarjaga seotuks võib kõike juhtuda. Siiski olen realistlik ning mõistan, et tõenäolisem on variant, et vormel 1 sarjas ma enam kunagi kaasa ei tee,» rääkis Kubica Autospordile.

Kubica karjäär F1-sarjas oli 2011 aastani väga lootustandev, kuid siis tegi ta autorallit sõites karmi avarii, vigastas kõvasti enda kätt ja jäi aastateks F1-sarjast eemale.

«Õppisin selle ajaga kõvasti. Arvasin, et kõik on minu enda kätes aga päris nii ei ole. Mul oli aastateks olemas leping aga avariis kaotasin peaaegu oma elu ja ühtlasi ka suured lootused. Ka sel korral pole F1-sarja naasmine minu oma kätes,» lausus Kubica.

Tagasi üles
Back