Norra suusaekspert: Johaug võidaks teatesõidu ka siis, kui sõidaks kõik vahetused ise

Therese Johaug järjekordset võitu tähistamas

FOTO: MATHIAS BERGELD via www.imago-images.de/imago images/Bildbyran

Viiekordne murdmaasuusatamise olümpiavõitja Thomas Alsgaard avaldas arvamust, et Therese Johaug suudaks 4x5 km pikkuse naiste teatesõidu võita ka nii, kui läbiks kõik vahetused ise.

Johaug on sel hooajal võitnud kõik distantsivõistlus. Möödunud nädalavahetusel Lillehammeris toimunud suusavahetusega sõidus edestas norralanna lähimat konkurenti Jessica Digginsit rohkem kui minutiga. 

31-aastase norralanna säärane ülemvõim on Skandinaavia suusaeksperdid viinud huvitavate avaldusteni.

«Johaug võiks teatesõidus teha üksi kõik neli vahetust ja tooks ikka Norra võitjana finišisse», teatas mitmekordne olümpiavõitja Thomas Alsgaard.

Norralasele sekundeeris Soome suusalegend Harri Kirvesniemi. «Arvan, et Johaug on praegu parem kui kunagi varem. Lillehammeris oli vahe konkurentidega meeletu.» 

Kuigi Johaug ise nimetas Alsgaardi avaldust nonsensiks, arvab ka Kirvesniemi, et endine Norra suusatäht väga ei eksigi.

«Kuigi Johaug naeris selle üle, siis Alsgaard ei pruugi valel teel olla. Usun, et kui ta sõidaks üksi kõik vahetused, siis Norra naiskonda ta ei võidaks. Soomest saaks ta aga  jagu,» hindas Kirvesniemi.

Soome naiskond lõpetas Lillehammeris peetud teatesõidu neljanda kohaga.

Kirvesniemi hinnangul peitub Johaugi edusaladus füsioloogilistes näitajates.

«Tema hapnikutarbimisvõime on kõrgem kui teistel mees- ja naissuusatajatel. Lisaks on ta viimaste aastate jooksul tohutult tegelenud oma nõrkustega, seejuures pole ta oma tugevustes kaotanud,» iseloomustas Kirvesniemi.

Tagasi üles