K, 29.03.2023

Šokk hokimaailmas: 23-aastasel NHLi tähel diagnoositi raske haigus

Toimetas Indrek Raudkivi
Šokk hokimaailmas: 23-aastasel NHLi tähel diagnoositi raske haigus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rootslast Oskar Lindblomi, jäähokiklubi Philadelphia Flyersi ründajat ootab ees pikk ja kurnav võitlus raske haigusega.
Rootslast Oskar Lindblomi, jäähokiklubi Philadelphia Flyersi ründajat ootab ees pikk ja kurnav võitlus raske haigusega. Foto: Mitchell Leff/AFP/SCANPIX

Eile õhtul tabas jäähokimaailma šokkuudis. NHLi jäähokiklubi Philadelphia Flyersi ründaja Oskar Lindblom sai teada, et tal on diagnoositud harvaesinev luuvähk – Ewingi sarkoom.

Ewingi sarkoom on harvaesinev luuvähi liik, mida diagnoositakse lastel ja noorukitel. Eestis diagnoositakse näiteks igal aastal 1-2 haigusjuhtu. Elulemuse prognoos on positiivne, kahel kolmandikul haigusjuhtudest on elulemus pikaajaline. 

Järgmisel nädalal viibib Rootsi hokitäht veel uuringutel ning seejärel alustatakse raviga. Tõenäoliselt on Lindblomi jaoks hooaeg lõppenud.

Mitmed klubid ja mängijad on avaldanud rootslasele toetust vähiga võitlemisel.

New York Rangersi tviidis seisab: «Oled meie südameis ja mõtetes. Seisame selles võitluses sinu kõrval.»

Vähidiagnoos raputas kõvasti ka Lindblomi kaasmaalasi.

«See tundub täiesti ebareaalane. Ma ei oska midagi öelda. Kehv tunne on,» rääkis Vegas Golden Knightsi mängija William Karlsson Aftonbladetile.

«Ta on nii äge sell. Olen kindel, et Lindblom jääb selles võitluses peale ning varsti näeme teda jälle jääl. Kogu hokiüldsus on temaga,» sõnas Colorado Avalanche`i kapten Gabriel Landeskog, kes esindas koos Lindblomiga Tre Kronorit mullusel MMil Bratislavas.

Lindblom kuulub Flyersi koosseisu kolmandat hooaega. Sel hooajal on noor rootslane olnud resultatiivne , 30-s peetud kohtumises viskas Lindblom 11 väravat ja andis seitse tulemuslikku söötu.

Hooajal 2016-2017 valiti ta Rootsi parimaks ründajaks.

Alles kevadel esindas Lindlblom (nr 32) Rootsi koondist maailmameistrivõistlustel.
Alles kevadel esindas Lindlblom (nr 32) Rootsi koondist maailmameistrivõistlustel. Foto: JOEL MARKLUND/imago images / Bildbyran/Scanpix
Märksõnad
Tagasi üles