Liverpool kohtub klubide MM-i poolfinaalis neljakordse Mehhiko meistriga

Monterrey mees Carlos Rodriguez kolmandat väravat tähistamas.
Monterrey mees Carlos Rodriguez kolmandat väravat tähistamas. Foto: IBRAHEM ALOMARI/REUTERS

Mehhiko jalgpalliklubi Monterrey alistas klubide MMil araablaste Al Saddi seisuga 3:2 ning edenes poolfinaali, kus neile astub vastu valitsev Meistrite liiga tšempion Liverpool.

Monterrey avas skoori 23. minutil, kui Leonel Vangioni vajutas 30 meetri pealt Al Saddi väravavõrku tõelise iluvärava. Esimese poolaja lisaminutitel duubeldas mehhiklaste eduseisu Rogelio Funes Mori, kelle kaksikvend mängib Hispaania kõrgliigas Villareali eest.

66. minutil suutis Baghdad Bounedjah Al Saddi matši tagasi tuua, kuid Carlos Rodrigueze tabamus tõmbas edasipääsulootustele kriipsu peale. Loetud hetked enne lõpuvilet tõi Abdelkarim Hassan staadioni tabloole 3:2, kuid sellest Katari meeskonnale ei piisanud.

Liverpool ja Monterrey kohtuvad omavahel uue nädala kolmapäeval.

Olgugi, et Mehhiko tiim suutis Al Saddi vastu näidata head vutti, ei loeta nende võimalusi Liverpooli vastu eriti suurteks. Neljakordsete riigi meistrite jaoks jääb Mohamed Salahi, Sadio Mane ja Roberto Firmino ründeoskused liiga võimsaks. Siiski on jalgpall ümmargune ning kõike võib juhtuda.

Klubide MMil osalevad klubid, enda on enda kontinendi meistrid. Kui teised meeskonnad peavad edasipääsu nimel rabelema eelmängudes, siis Euroopa Meistrite liiga tšempion lülitub turniirile alles poolfinaalis.