Pärnu sai Valga-Valka üle raske võidu, Tartule ja Kalev/TLÜ-le kaotused

Pärnu Sadam alistas kodusaalis Jurmala korvpallimeeskonna.
Pärnu Sadam alistas kodusaalis Jurmala korvpallimeeskonna. Foto: Lilli Tölp

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus pühapäeval kolm mängu, millest igas oli osaline ka Eesti klubi. Pärnu Sadama meeskond sai koduväljakul tasavägises kohtumises jagu BC Valga-Valka/Maks&Mooritsast, Tartu Ülikool jäi kindlalt alla liiga liidrile BK Ogrele ja Tallinna Kalev/TLÜ pidi tunnistama Läti Ülikooli nappi paremust.

Pärnu Sadam - BC Valga-Valka/Maks&Moorits 73:71 (22:20, 24:19, 13:13, 14:19)

Võõrustajad asusid 10:4 juhtima, aga Valga-Valka vastas nelja tabava kaugviskega. Kuigi külalised avaveerandi kahe punktiga kaotasid, siis 10:2 spurdi toel mindi 30:26 ette. Paar minutit Valga-Valka eduseis veel püsis, misjärel tegi Pärnu omakorda 9:0 ja poolaja lõpuhetkedel mitmete tabavate vabavisete abil siirduti puhkepausile seisult 46:39.

Lauris Blausi pealtpaneku järgselt pääses Pärnu kolmanda veerandaja alguses juba 11 punktiga juhtima, aga raskete korvide toel püsis Valga-Valka mängus ning viimane neljandik algas samuti nende jaoks seitsmepunktilisest kaotusseisust. Rain Raadiku lähiviskest vähendas Valga-Valka 2,5 minuti möödudes vahe vaid kolmele punktile, ent pärnakad hoidsid initsiatiivi ning Ivars Rihards Žvigursi viskeblokeeringu järgselt Vladimir Bulatovici vastu võeti kiirrünnak üles ning Märt Rosenthal tabas kaugviske, millega oli seis 66:58.

Marko Stojadinovici kaugviskest kasvatas kodumeeskond 2.30 enne lõppu vahe üheksale punktile, aga Valga-Valka polnud veel murdunud. 45 sekundit hiljem oli vahe viis punkti, Emils Kruminš tabas olulise kaugviske ja Raadik viigistas korvi alt seisu 71:71 peale. Pärnu kasutada jäi mängu viimane rünnak ning kuigi korra juba paistis, et viskele ei jõuta ning järgneb lisaaeg, siis Siim-Markus Post ikkagi leidis Blausi üles, kes viis omad 73:71 juhtima. Valga-Valka kasutada oli veel 0,5 sekundit mänguajast, kuid viset ei suudetud enam teha ning Pärnu sai raske võidu kokkuvõttes kirja.

Pärnu jäi visketabavuses 43% - 38% peale. Lauavõitlus kuulus neile 41:38 (ründelaud 11:8). Korvisööte andis Pärnu rohkem 20:14 ja pallikaotuseid kogunes neil samuti rohkem 8:7.

Lauris Blaus viskas Pärnu parimana 23 punkti ja võttis 6 lauapalli. Siim-Markus Post lisas 14 silma, 6 lauapalli ja 9 korvisöötu ning Märt Rosenthal kogus 12 punkti, 6 lauapalli ja 4 korvisöötu.

Emils Kruminš oli Valga-Valka resultatiivseim 14 punktiga. Ricards Daniels Vanags ning Vladimir Bulatovic tõid 11 punkti ja võtsid 7 lauapalli ning Dupree McBrayeri nimele jäi samuti 11 punkti. Rain Raadik ja Timo Eichfuss lisasid võrdselt 9 punkti, kes said kätte veel vastavalt 7 ja 6 lauapalli.

"Ei saa öelda tõesti, et rahul olen, aga lõpp hea, kõik hea. Eks kui maha rahuneme, siis saab olukorrad üle vaadata. Lauavõitlus ja kaitse on meil tõsine probleem ning üleüldine pehmus. Positsioonide 1-5 puhul ükskõik, kas võitlused on rünnakul või kaitses, need on väga kehvad. Teatud mehed olid haigusega hädas ja ütleme, et see on vabandus. Aga nii kui kümne punktiga ette saame, siis tekib nagu vabanemine ja laseme jala sirgeks," rääkis Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula Delfile antud intervjuus.

"Stojadinovic on viskaja ja ta peab meile kogemust tooma. Tugevamate vastastega mängib ta teise häälestusega. Täna oli tal pea laiali otsas ja kindlasti ootan temalt rohkem. ŽVigurs oli haige, aga ta on siin, et tuua agressiivsust ründelauda juurde ja siiani pole seda temalt kätte saanud. Jeremiah Daniel Paige käis kolmapäeval operatsioonil. Ootame jõulud ära ja siis vaatame, mis seis temaga on. Siim-Markus Post on palliga sammu edasi teinud, aga kaitses on ka vaja mängida. Eks pall on tema käes väga palju ja kehvasid otsuseid tuleb samuti ette. Uute mängijate otsimisega enam ei tegele ja mängime nendega, kes on. Püüame paremaks saada," lisas Rannula.

Tartu Ülikool - BK Ogre 76:97 (19:26, 16:34, 19:21, 22:16)

Tartlased juhtisid avaveerandi keskpaigas 13:12, aga Kristaps Dargaisi korvide toel läks Ogre teiseks veerandajaks 26:19 ette. Seisult 28:37 tegi Ogre 12:3 spurdi, millele järgnes veel 11:2. Nii oli poolajaks Läti klubi eduseis 60:35 ja kolmanda veerandajaga suurenes see veelgi kahe punkti võrra. Viimasel veerandajal suutis Tartu samuti mängus püsida ja vahet ka kuue punkti võrra vähendada, kuid avapoolaja tugeva lõpu toel sai Ogre kokkuvõttes kindla 21-punktilise võidu kirja.

Visketabavuses jäi Ogre peale 52% - 44%. Lauavõitluse võitis Ogre 38:30 (ründelaud 11:5). Korvisööte anti rohkem 20:19 ja pallikaotuseid tehti võrdselt 14:14.

Kristaps Dargais viskas Ogre parimana 20 punkti, võttis 10 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. James Batemon lisas 18 punkti, Kaspars Berzinš 16 punkti ja 5 lauapalli ning Rihards Zebergs 15 silma. Niolajs Zotovsi nimele jäi 13 punkti.

Tartu eest tõi Adomas Drungilas 21 punkti ja 8 lauapalli. Robert Valge viskas 15 punkti, võttis 4 lauapalli ja andis 6 korvisöötu. Kregor Hermet kogus 10 ja Tanel Sokk 8 punkti.

Latvijas Universitate - Tallinna Kalev/TLÜ 83:80 (12:18, 19:17, 24:25, 28:20)

Kodumeeskond haaras seitsme minuti möödudes 12:8 eduseisu, millele Kalev/TLÜ vastas 10:0 spurdiga. Alberts Putansi kaugviskest viigistasid võõrustajad kolme minuti möödudes seisu 21:21 peale ja peagi mindi kahe punktiga ka juhtima. Mario Paiste aitas külalised 2.23 enne poolajale minekut 31:28 ette ja Martynas Mažeika suurendas puhkepausile minnes vabavisetest edumaa 35:31 peale.

Kolmas veerandaeg kulges suureskooriliselt ja Mažeika kaugviskest oli viimase neljandiku alguseks eduseis 60:55 külaliste poolt vaadatuna. Viis minutit hiljem oli skoor tablool 68:68 ja 2.33 enne lõppu viigistas Michael Kyre Buchanan pealtpanekust seisu 72:72. Siit edasi õnnestus Läti Ülikoolil aga teha 7:0 spurt ja kuigi Cadarian Raines hoidis veel põnevust üleval, mil vähendas 1.16 enne lõpuvilet vahe viiele punktile, vastas Karlis Zunda kaugviskega. Mareks Jurevicus tabas samuti seejärel kolmepunktiviske ja peagi tegi sama Mažeika, millega oli vahe 30 sekundit enne lõppu vaid kolme punkti suurune. Otsustavatel hetkedel eksis kodumeeskonna poolelt Rendijs Feikners veel kahel vabaviskel ja Jurevicusel oli võimalus mäng lisaajale viia. Siit aga punkte ei tulnud ja Kalev/TLÜ pidi siiski valusa kaotuse vastu võtma.

Läti Ülikool jäi visketabavuses peale 46% - 42%. Lauavõitlus võideti 47:40 (ründelaud 15:8). Korvisööte andsid võõrustajad rohkem 22:14 ja pallikaotuseid tegi rohkem Kalev/TLÜ 17:16.

Karlis Zunda oli Läti Ülikooli resultatiivseim 14 punkti ja 6 lauapalliga. Rendijs Feikners lisas 13, Gustavs Kampuss 12 ja Alberts Putans 11 silma. Meeskonna kapten Renars Birkans kogus 10 punkti, 6 lauapalli ja andis 11 korvisöötu.

Martynas Mažeika oli Kalev/TLÜ parim 17 punkti ja 9 lauapalliga. Karl-Johan Lips tegi kaksikduubli 15 punkti ja 10 lauapalliga. Cadarian Raines lisas 14 silma ja 8 lauapalli ning Mareks Jurevicus ja Michael Kyre Buchanan järgnesid võrdselt 10 punktiga.

Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse järgmised mängud ära kolmapäeval, 18. detsembril, kui vastamisi on VALMIERA GLASS VIA - BC Kalev/Cramo ja Tallinna Kalev/TLÜ - BC Valga-Valka/Maks&Moorits.