Üleminekuteturu kuumim nimi Haaland on tuleviku osas otsuse teinud

Erling Haaland ja Trent Alexander-Arnold

FOTO: MICHAEL DALDER/REUTERS

Ainult 18-aastane norralane Erling Haaland kerkis jalgpallimaailmas sel sügisel komeedina taevasse ning nüüd jahivad teda kõik suurklubid. Teda külastanud Manchester Unitedi peatreeneri Ole Gunnar Solskjaeri sõnul on kaasmaalane otsuse juba teinud. 

Hetkel Austria klubis RB Salzburg palliv Haaland kerkis esile Meistrite liiga alagrupiturniiril, kus ta kuues mängus kaheksa väravat lõi. Kokku on noormees tänavu 22 mängus 28 korral skoorinud. 

Nii tõusiski huvi norralase vastu niivõrd suureks, et teda jahivad kõik maailma suurklubid ja esimese sammu tegi Manchester Unitedi peatreener, kes isiklikult tema juurde lendas. Nad on juba tuttavad, sest Haaland tegi Norras debüüdi just Solskjaeri käe all Molde meeskonnas. 

Toona vaid 16-aastane nooruk jäi siis juba Solskjaerile silma ja ta teadis, et Haalandi tulevik tuleb helde. «Ta teab, mida ta tulevikus soovib teha ja kus jalgpalli mängida,» rääkis Solskjaer.

Haalandi agendiks on kuulus Mino Raiola, kes esindab teiste seas ka suurnimesid, nagu Zlatan Ibrahimovic ja Paul Pogba. Üks nendest endine Manchester Unitedi mängija ja teine praegune täht. 

Tagasi üles