E, 2.10.2023

Eesti vibulaskjad jätsid selja taha igati eduka nädalavahetuse

Postimees Sport
Facebook
Comments
Lisell Jaatma.
Lisell Jaatma. Foto: Eesti Vibuliit

Sel nädalavahetusel osalesid eestlased kahel rahvusvahelisel turniiril, Roomas toimus võistlus Roma Archery Trophy ning Berliinis vibuturniir Berlin Open.

Roomas võitis Robin Jäätma plokkvibu juunioride noormeeste klassis eelringi 592 punktiga, kuid pidi kokkuvõttes leppima neljanda kohaga.

Plokkvibu juunioride neidude klassis võitis võistluse Lisell Jäätma ning treeningkaaslane Meeri-Marita Paas võitis pronksi.

Sportvibu naiste klassis saavutas Reena Pärnat 35 naise hulgas 9. koha. Plokkvibu naiste klassis saavutas Emily Hõim 17. koha.

«Taaskord võib Türi vibukooli noorte plokkvibu laskjatega igati rahule jääda. Eelvoorudes lasid kõik head tulemused. Robin lõpetas kvalifikatsiooni esimesel kohal, korrates Eesti rekordit, Meeri-Marita teisel kohal ja Lisell neljandal kohal. Ka duellides osutasid nad tugevat vastupanu. Lõpptulemuseks Lisellil kuldmedal, Meeri-Marital pronksmedal ja Robin lõpetas neljandal kohal. Aeg ja harjutamine annavad kokku saavutused,» kommenteeris treener Maarika Jäätma.

Berliinis toimunud turniiril näitas Karl Kivilo tugevat laskmist, võites nii eelringi (568 punktiga) kui ka duellid. Plokkvibu 87 mehe hulgas saavutas Evert Ressar 43. koha.

«Karlilt supertulemus! Ta võistles väga enesekindlalt ja professionaalselt. Ilus punkt juunioride klassi lõppu,» sõnas treener Raul Kivilo.

Kivilo enda sõnul on ta pärast gümnaasiumi lõppu saanud rohkem spordile pühenduda. «Tulemused on paranenud ja enesekindlus on sellest tõusud. Berliini võistluse võidust sain võimsa kogemuse ja motivatsiooni edasi treenimiseks. Tänan kõiki oma toetajaid ja poolehoidjaid.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles