Eesti meeste võrkpallikoondis saab revanšivõimalused

Eesti meeste võrkpallikoondis kaotas EM-finaalturniiril Hollandile 1:3.

FOTO: Mihkel Maripuu

Eesti meeste võrkpallikoondis kuulub Euroopa Kuldliigas samasse alagruppi Hollandi, Ukraina ja Valgevenega. Rahvusnaiskond mängib Hõbeliigas Sloveenia ning Bosnia ja Hertsegoviinaga.

Tänavusel EM-finaalturniiril oli Eesti samas alagrupis Hollandi ja Ukrainaga, kuid kaotas hollandlastele 1:3 ja ukrainlastele 0:3. Mõlemad meeskonnad pääsesid alagrupist edasi, Holland piirdus kaheksandik- ja Ukraina veerandfinaaliga. Valgevene sai oma alagrupis ühe võidu, aga ei jõudnud play-off’i.

Meeste Kuldliiga alagrupimängudega tehakse algust mai lõpus, finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja, lisaks korraldaja, vahendab Volley.ee. Finaalturniir toimub 21.-22. juunil Belgias. Finaalturniiri kaks paremat ehk finalistid pääsevad FIVB Challenger Cupile, et võidelda pääsu eest FIVB Rahvuste liigasse.

Meeste Kuldliiga tiitlikaitsja on Türgi, kes krooniti võitjaks Tallinnas toimunud finaalturniiril. Eesti pidi juuni lõpus toimunud finaalturniiril leppima neljanda kohaga.

Meeste Kuldliiga alagrupid:

  • A-grupp: Belgia, Slovakkia, Rumeenia, Hispaania
  • B-grupp: Eesti, Holland, Ukraina, Valgevene
  • C-grupp: Tšehhi, Türgi, Portugal, Põhja-Makedoonia

Naiste Hõbeliigas finaalturniiri ei toimu ja kahe alagrupi võitjad selgitavad parima kodus-võõrsil mängudega. Hõbeliiga võitja tagab järgmiseks aastaks koha Kuldliigas. Naiste Hõbeliigas triumfeeris eelmisel aastal Rumeenia.

Naiste Hõbeliiga alagrupid:

  • A-grupp: Sloveenia, Eesti, Bosnia ja Hertsegoviina
  • B-grupp: Kreeka, Portugal, Läti
Tagasi üles