Tallinnasse tulev CSKA alistas tasavägises kohtumises Euroliiga liidri

Mike James (paremal) punktiarvet kasvatamas
Mike James (paremal) punktiarvet kasvatamas Foto: SEDAT SUNA/EPA

Pühapäeval Ühisliigas Kalev/Cramoga kohtuv Moskva CSKA alistas Euroliiga 15. voorus seni tabelis esikohal paiknenud Anadolu Efesi 81:80.

Esimest veerandit alustas paremini külalismeeskond CSKA, kes 19:11 kohtumist juhtima asus. Avaneljandiku lõpus suutis Türgi meeskond siiski kaotusseisu vähendada ning esimene vaatus lõppes Vene klubi ühepunktilise paremusega.

Teisel veerandajal haaras liidriohjad omakorda Efes, kes viis minutit enne poolajavilet 8 punktiga ette pääses. Poolaja lõpus suutis Moskva klubi vahet vähendada ning pausile mindi Efesi 4-punktilises eduseisus.

Kolmandal neljandikul Türgi meeskonna eduseis püsis, kuid suuremaks kui 9 punkti ei läinud vahe kordagi.  Viimasele neljandikule 7-punktilises kaotusseisus vastu läinud CSKA suutis viis minutit enne lõppu seisu viigistada. Seejärel algas punkt-punkti heitlus, kust võitjatena väljusid moskvalased.

74:74 viigiseisult jõuti minut enne lõppu numbriteni 79:79. Seejärel tabas Tibor Pleiss kahest vabaviskest ühe ning järgmisel rünnakul vastas Mike James tabava kahesega.  Efesil jäi mängida veel 17 sekundit, kuid Shane Larkini kaugvise ei tabanud ning CSKA teenis ühepunktilise võidu.

Võitjate parimana tõi Mike James 28 punkti ja 6 lauapalli, Kyle Hines lisas 16 silma ja sai kätte samuti kuus lauda.

Kaotajate resultatiivseim oli Krunoslav Simon 21 punktiga, Shane Larkin lisas 18 silma.

Tänane kaotus kukutas Efesi Euroliigas teisele kohale. Türgi klubi jätkab 12 võidu ja kolme kaotusega.  CSKA on 10 võidu ja viie kaotusega viiendal tabelireal.