Luis Suareze supermäng aitas Barcelona Hispaania kõrgliiga liidriks

Luis Suarez.
Luis Suarez. Foto: LLUIS GENE/AFP

Kataloonia jalgpalliklubi FC Barcelona alistas koduses La Ligas Deportivo Alavesi ning kerkis 39 punktiga liigatabeli esimesele astmele.

Koduväljakul mänginud Barcelona avas skoori juba 14. minutil, kui jala sai valgeks tänavuse suve suurtäiendus Antoine Griezmann. Esimese poolaja lõpus duubeldas eduseisu Tšiili vägilane Arturo Vidal.

Teises vaatuses suutis Alaves Pere Ponso tabamusest kaotust küll minimaliseerida, kuid üldjoontes tegutseti pideva surve all. 69. minutil sai kuuekordne Ballon d'ori võitja Lionel Messi kirja tänavuse hooaja 13. värava. Koos sellega kordas ta vägevat tähist, sest on viimase kümne aasta jooksul skoorinud igal aastal 50+ väravat (arvesse lähevad ka koondises löödud numbrid). 4:1 triumfi tsementeeris Uruguay vutistaar Luiz Suarez, kes mängis kolme resultatiivse sööduga tänases võidus kandvat rolli.

Kolm punkti kergitasid Barcelona kodusel tšempionaadil liidriteks. Real Madrid, kes peab enda kohtumise homme Bilbao Athleticu vastu, jääb igipõlistest rivaalidest maha kolme silmaga. Alaves paikneb 19 punktiga 15. kohal.